
Najchętniej kupowany przez Polaków Ford to… Zaskoczeni?
Polacy chętnie kupują samochody amerykańskiej marki. W zeszłym miesiącu Ford sprzedał w naszym kraju łącznie 2 740 nowych samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Zgadniecie, który model sprzedawał się najlepiej?
Po pięciu miesiącach 2021 roku Ford zajmuje w Polsce czwarte miejsce wśród najchętniej wybieranych marek samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. W tym okresie sprzedaż nowych samochodów marki wyniosła 13 373 egzemplarze. W zeszłym miesiącu Ford sprzedał w naszym kraju łącznie 2 740 nowych samochodów osobowych i dostawczych
W maju nabywców znalazły 1 882 nowe samochody osobowe Forda, co oznacza przyrost względem maja 2020 roku o ponad 101%. W całym 2021 roku marka sprzedała 9 081 samochodów osobowych, co z kolei oznacza wzrost o 68,23%.
Najchętniej kupowany przez Polaków Ford to…
Hitem marki pozostaje Ford Focus, który w całym 2021 roku sprzedał się w ilości 2 467 egzemplarzy, co stanowi ponad 27% sprzedaży samochodów osobowych marki.
Serca Polaków podbijają też powoli SUVy Forda. W maju nowych nabywców znalazły 363 egzemplarze Forda Pumy, co jest zdecydowanie najlepszym miesięcznym wynikiem dla modelu w 2021 roku. W pierwszej piątce znalazła się również Kuga oraz EcoSport.
W maju nabywców znalazło też 129 egzemplarzy Rangera, co w połączeniu z poprzednimi miesiącami, oznacza 583 sztuki sprzedane w całym 2021 roku. Warto zauważyć także, że model ma ogromny udział w segmencie pick-upów, wynoszący aż 40,54%.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart