Paula Lazarek

Renault Zoe otrzymało 0 gwiazdek w teście zderzeniowym NCAP!

Euro NCAP to organizacja, która bada poziom ochrony nowych samochodów osobowych, które debiutują w danym roku na rynku. Niedawno opublikowano raport z testów aż dwunastu modeli. Największym zaskoczeniem dla fanów francuskiej motoryzacji i jednocześnie wpadką było Renault Zoe, które w teście zderzeniowym otrzymało tylko... O gwiazdek.

W tegorocznych testach wzięły udział takie modele, jak: BMW ix, Dacia Spring, Fiat 500e, Genesis G70, Genesis GV70, Mercedes-EQ EQS, MG Marvel R, Nissan Qashqai, Nissan Townstar, Renault Zoe, Volkswagen Caddy, Skoda Fabia.

Co ciekawe, tylko 7 modeli przeszło serię testów z maksymalnym wynikiem. Mowa o: BMW iX, Genesis G70, Genesis GV70, Mercedes EQ-EQS, Nissan Qashqai, Volkswagen Caddy. Wszystkie te pojazdy otrzymały 5 gwiazdek.

Polaków z pewnością ucieszt fakt, że Volkswagen Caddy, który jest budowany w poznańskiej fabryce otrzymał wspomniane 5 gwiazdek i naprawdę dobre noty w poszczególnych kategoriach. 84 proc. za ochronę dorosłych, 82 proc. za ochronę dzieci, 69 proc. za zabezpieczenie przed skutkami wypadków niechronionych uczestników ruchu i 79 proc. za systemy wspomagające bezpieczeństwo – takie wyniki sugerują, że nowy Caddy może pozostać na rynku na wiele lat.

Renault Zoe otrzymało 0 gwiazdek

Zaskakujące są wyniki dwóch modeli z Grupy Renault. Elektryczne Renault Zoe oraz Dacia Spring nie mogą się pochwalić dobrymi notami w testach zderzeniowych. Dacia otrzymała 1 gwiazdkę, a Zoe – 0 gwiazdek. Taki wynik jest jeszcze bardziej kontrowersyjny ze względu na fakt, że Renault w ostatnich latach było uznawane za jeden z najbezpieczniejszych aut na drogach w Europie.

Już spieszymy z wytłumaczeniem, dlaczego Zoe otrzymało tak fatalną punktację. Zero gwiazdek w teście wynika z braków w wyposażeniu auta. Niezależna organizacja przetestowała wersję Life, która jak jedyna nie posiada systemu ADAS (automatyczne wspomaganie nagłego hamowania). Na checkliście NCAP ten system jest obowiązkowy, więc francuskie ZOE od razu z automatu otrzymało 0 gwiazdek. Samochód od Renault ostatecznie otrzymał następujące noty: 43 proc. punktów za ochronę dorosłych, 52 proc. za ochronę dzieci, 41 proc. za zabezpieczenie niechronionych uczestników ruchu i 14 proc. za systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Fatalny wynik Dacii Spring

Elektryczna Dacia Spring także otrzymała bardzo słabe punkty w teście EuroNCAP. systemy wspomagające oceniono na 32 proc., 49 proc. za ochronę dorosłych, 56 proc. za ochronę najmłodszych oraz 39 proc. za zabezpieczenie uczestników ruchu drogowego. Wszystkie te noty są niepokojące dla kierowców, którzy w najbliższym czasie planowali przesiąść się do Springa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze