Najbardziej kwiatowa samochodowa marka

W Dzień Kobiet, gdy kwiaty są wszędzie dookoła, pozostańmy w temacie, ale skupmy się na kwiatowych samochodowych markach i modelach. Kto jest "bardziej kwiecisty": Volkswagen, Toyota, Skoda czy Renault? Jakieś typy?

Niesamowity sposób na promocję samochodu
fot. Toyota

Słynny kwiatek w Volkswagenie Beetle jest marzeniem niejednej z nas (zobacz jak zrobić wazonik we własnym aucie). Czy więc nie jest oczywiste, że to właśnie ten model powinien zyskać miano najbardziej kwiecistego? A może zaszczytny, kobiecy tytuł powinien przypaść Skodzie Fabii w wesji Monnari, która trzy lata temu zawładnęła sercem płci pieknej dzięki dziesięciu wzorom kwiatowym m.in. storczyka, surfinii czy lilii? Do tytułu mogłaby też pretendować marka Renault z Clio Eco – choć na jego masce brak jest pięknych kwiatów, to zielony odcień lakieru przynosi na myśl bujną dżunglę i przepiękne lato. Volkswagen, Renault i Skoda naszym kwiatowym tytułem będą musiały obejść się ze smakiem. Najbardziej kwiatową marką jest bowiem… Toyota!

Jeśli wydaje wam się, że zaszczytne pierwsze miejsce zawdzięczna ona kwiecistemu modelowi Aygo nie macie racji. Powodem nominacji jest organizowana w Stanach Zjednoczonych akcja „Harmony Floralscape” promująca hybrydowego Priusa, który już w tym roku pojawi się na rynku.

W ramach akcji w sześciu amerykańskich miastach postawiono kilka nietypowych, oryginalnych ławek w kształcie kilkumetrowych kwiatów, które poza swoimi niewątpliwymi właściwościami estetycznymi pełnią również funkcję hot spotów i punktów zasilania laptopów, czy innych urządzeń elektrycznych. Elementem akcji jest też stworzony z 20 tysięcy żywych kwiatów obrazek Priusa zdobiący między innymi ulice Los Angeles. To nie koniec kwiatowych dokonań Toyoty. Firma opracowuje dwa nowe gatunki roślin: gardenii i szałwii, które mają bardziej efektywnie absorbować z powietrza szkodliwe gazy i inne zanieczyszczenia. Producent samochodowy i genetyka? Połączenie szokujące, ale patrząc na hasło inicjatywy: „harmonia pomiędzy człowiekiem, naturą i maszyną” zgodne z szerszą koncepcją. Ciekawy pomysł, więc i pierwsze miejsce. Toyota najbardziej kwiatową marką! Nie tylko w Dzień Kobiet… 

Obejrzyjcie, jak przygotowywano kwiatową dekorację.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze