Konrad Maruszczak

Mycie kół w samochodzie. Jak robić to prawidłowo?

Mycie kół w samochodzie to element często pomijany podczas kompleksowego mycia samochodu. Czyste koła mają nie tylko wpływ na wygląd samochodu, ale też na bezpieczeństwo. Sprawdź, jak prawidłowo myć koła w samochodzie.

Dbasz o swoje cztery kółka kompleksowo? Świetnie! Podczas mycia samochodu, nie zapominaj jednak o regularnym myciu kół – felg i opon. Jest to równie ważne, co dbanie o pozostałe podzespoły Twojego samochodu.

Jak prawidłowo myć koła w samochodzie?

W zależności od tworzywa z jakiego wykonane są felgi, należy użyć różnych środków. Felgi aluminiowe lub chromowane wymagają specjalnego preparatu do polerowania felg z danego tworzywa.

Najwygodniejszy w użyciu będzie płyn z aplikatorem. Warto zastosować tzw. deironizer, czyli środek do usuwania zabrudzeń metalicznych. Po aplikacji deironizera na felgę, środek wchodzi w reakcje ze znajdującymi się na feldze zabrudzeniami (np. pyłem z klocków hamulcowych) zmieniając swój kolor tzw. efekt krwawienia. Jest to silny środek czyszczący, ale nie przejmuj się, nie zmyje lakieru z felg czy karoserii, a dokładnie pozbawi ich zanieczyszczeń.

Mycie kół w samochodzie – od czego zacząć?

Najpierw porządnie spłucz felgi i opony myjką wysokociśnieniową. Lancę trzymaj z bliskiej odległości, nie pomijaj rantu felgi, a także opon. Ewentualne pozostałości brudu można usunąć za pomocą zwykłego pędzelka.

Na opłukaną i mokrą felgę spryskaj preparat i pozostaw na 2-3 minuty w przypadku słabo zabrudzonych powierzchni lub na 3-5 minut w razie powierzchni silnie zabrudzonych. Nie pozwól, aby środek wysechł, wówczas zostawi trudne do usunięcia smugi. Do uporczywych zabrudzeń użyj szczotki lub gąbki, aby usunąć je z felg. Przy spłukiwaniu nie żałuj wody, gdyż substancje silnie żrące trzeba bardzo dokładnie spłukać, aby nie zniszczyć elementów gumowych i nie uszkodzić lakieru.

Jak dobrze myć opony?

Przy myciu gum skup się tylko na zewnętrznej części opony, możesz do niej zastosować ten sam środek, którego użyłeś do felg. Jeśli chcesz możesz sięgnąć po środki do pielęgnacji opon, mają one postać pianki lub nabłyszczacza. Obydwa specyfiki zapewniają oczyszczanie i połysk.

Procedura mycia jest taka sama, wystarczy nanieść preparat na opony i ewentualnie użyć pędzelka. Na koniec spłucz całą chemię. Na koniec możesz użyć nabłyszczacza do opon w postaci pasty lub pianki. Zapewni on głęboki połysk i poprawi atrakcyjność Twojego auta.

Warto myć koła nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale też zapewni ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Z tak przygotowanymi felgami i oponami będziesz błyszczał zarówno na zlotach, jak i na parkingu pod supermarketem!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze