Karina Konys

Jak dbać o felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe pełnią kilka funkcji, ale dla nas najważniejsza jest funkcja estetyczna. Niestety felgi są narażone na wszelkiego rodzaju brud, dlatego warto o nie regularnie dbać, aby zawsze przyciągały uwagę innych. Przecież to istna biżuteria samochodu!

Pomijając na chwilę aspekt estetyczny, felgi pełnią również funkcję wentylacyjną. Zwiększają wydajność układu hamulcowego poprzez chłodzenie klocków i tarcz. Jednak to tylko jako ciekawostka, bo dzisiejszy temat jest inny. Decydując się na nowe felgi aluminiowe robimy to przede wszystkim ze względu na ich wygląd. Felgi w połączeniu z oponą są dla auta tym samym, czym dla nas są buty. Dlatego zadbajmy o nie by wyglądały jak buty Balenciaga, a nie ich marna podróbka z marketu.

Jak zabezpieczyć alufelgi?

Jeżeli chcemy, aby nasze felgi zawsze dobrze wyglądały i mogły swój niesamowity wygląd długo utrzymać, musimy o nie regularnie dbać. Felgi są narażone na wiele nieczystości, np. pył z klocków hamulcowych, sól drogową, smołę czy piasek. Długie zwlekanie z wyczyszczeniem ich może skutkować, że w końcu brud będzie nie do wyczyszczenia i będzie trzeba nabyć nowy komplet. Felgom mogą szkodzić również środki chemiczne, które mogą być stosowane w myjniach automatycznych. Najbardziej powinniśmy uważać na środki czyszczące, które są na bazie kwasów i mogą trwale uszkodzić felgi. Dlatego ważne jest regularne mycie, woskowanie oraz polerowanie felg aluminiowych, które pozwolą nam długo cieszyć się ich nienagannym wyglądem.

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie felg jest pokrycie ich woskiem. Najlepiej jest zrobić to jeszcze przed ich zamontowaniem, w ten sposób nasze felgi będą chronione już od początku. Ochrona z wosku skutecznie zabezpieczy alufelgi przed gromadzeniem się na nich kurzu i brudu. W dodatku ułatwi to nam czyszczenie felg aluminiowych w późniejszych etapach użytkowania ich. Zaleca się, aby woskowanie przeprowadzać regularnie co 2-3 miesiące. Przed każdym woskowaniem felgi należy dokładnie umyć i wysuszyć. Dopiero po takiej procedurze można zacząć nakładać wosk.

Jak umyć felgi aluminiowe?

Felgi należy też regularnie myć. Na rynku istnieje wiele środków służących do ich pielęgnacji. Jeżeli już się na jakiś produkt zdecydujemy to pamiętajmy, aby  podczas mycia korzystać z miękkich gąbek i ścierek. W ten sposób unikniemy porysowania lakieru, które mogłoby prowadzić do dalszych uszkodzeń. Przed użyciem środków czyszczących należy obmyć felgi wodą, aby pozbyć się piasku i innych zabrudzeń, które również mogłyby porysować powierzchnię. Następnie nakłada się preparat, który po określonym czasie trzeba zmyć gąbką i ponownie wypłukać felgi. Jeżeli chcemy nadać felgom lepszego wyglądu to możemy je dodatkowo wypolerować i oczywiście nałożyć wosk. Warto stosować się do zaleceń zawartych na preparatach do czyszczenia felg, aby uniknąć ewentualnych szkód.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze