MV Agusta i Zagato stworzą motocykl?

Ten obrazek został dotarł do większości fanów włoskich motocykli na całym świecie bez jakiegokolwiek słowa wytłumaczenia. Wygląda na to, że studio Zagato nawiązało współpracę z marką MV Agusta.

Kilka dni temu na profilach społecznościowych obu firm pojawił się tajemniczy obrazek, a pod nim podpis „Exploring new horizons… #comingsoon #mvagusta #zagato””. Wygląda na to, że obie firmy nawiązały nić współpracy, czego owocem może być nowy motocykl. Więcej informacji uzyskamy dopiero 4 września, ponieważ taka data pojawiła się na obrazku. Póki co w sieci pojawia się sporo wizji i teorii.

O MV Agusta mówiono przez ostatnie miesiące wyłącznie w kontekście problemów finansowych. Jakiś czas temu dotarły do nas plotki o tym, że firma może spobować swoich sił na rynku trójkołowców. Miałoby to sens, ponieważ Włosi sugerowali jakiś czas temu możliwą współpracę z amerykańską firmą. Rynek na tego typu pojazdy cały czas rośnie, a kooperacja z Zagato zaowocowałaby produktem o nietuzinkowym wyglądzie. Włoskie studio ma już spore doświadczenie na rynku motoryzacyjnym. Przez lata stworzyło wiele projektów dla takich marek jak Alfa Romeo czy Aston Martin.

Póki co pozostają nam spekulacje. Więcej informacji na temat MV Agusta i Zagato już za miesiąc.

Najnowsze

Tak się zrzuca Humvee z samolotu

W jednej ze scen ostatniej serii "Szybkich i Wściekłych 7" możemy zobaczyć sceny zrzucania na ląd samochodów. Amerykańskie wojsko robi takie operacje co kilka dni, bez pomocy kaskaderów i Vina Diesla.

Na tym filmie możecie zobaczyć operację, o której pewnie nie raz słyszeliście, ale rzadko kiedy jest tak dokładnie filmowana. Podczas przelotu nad poligonem na wysokości 5 tys. stóp samolot transportowy C-17 Globemaster rozpoczyna procedurę zrzucania ośmiu egzemplarzy Humvee. 

Całość odbywa się automatycznie przy pomocy mechanicznych gąsienic, które przesuwają „paczkę” z samochodem do krawędzi otwartego włazu. Następnie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinien otworzyć się spadochron, a po kilkudziesięciu sekundach na lądzie samochód jest już w pełnej gotowości bojowej. Zobaczcie, jak to wygląda taki zrzut. 

Dla ciekawskich mamy jeszcze film, na którym możecie zobaczyć, co się dzieje, gdy coś pójdzie nie tak.

 

Najnowsze

Papieski Golf trafi na aukcję

Podczas Światowych Dni Młodzieży, które właśnie się skończyły, papież Franciszek przemieszczał się Volkswagenem Golfem Sportsvan. Teraz samochód zostanie zlicytowany, a dochód przeznaczony na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców.

Przez kilka dni pielgrzymki papież Franciszek poruszał się jednym z kilku egzemplarzy Volkswagena Golfa Sportsvan. Samochody o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE, 3 POPE, K4 POPE skonfigurowano w podstawowej wersji wyposażeniowej Trendline, która wg cennika kosztuje od 70 490 zł. Pod maską każdego zamontowano silnik 1,2 o mocy 85 KM. Papież, który wielokrotnie podkreślał, że nie lubi luksusu i przepychu zażyczył sobie by poza podstawowym wyposażeniem na pokładzie były tylko dywaniki.

Jedno z aut, które uczestniczyło w czasie Światowych Dni Młodzieży trafi na licytację na stronie we4charity.com, w ramach akcji #Misericordes Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii. Potrzeba na nią aż 700 tys. zł. Reszta kwoty zostanie rozdysponowana na na zakup wyposażenia domu i magazynu na dary w Brzegach. 

Licytacja papieskich Golfów rusza 1 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. W ramach aukcji na cele charytatywne trafi również biały rower Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa oraz koszulka Jakuba Błaszczykowskiego.

 

Najnowsze

Yamaha Tracer 700 w polskich salonach

Pierwsze egzemplarze Yamahy Tracer 700 meldują się w polskich salonach. To najnowsza propozycja japońskiego producenta w segmencie Sport Touring, stworzonym z myślą o turystyce motocyklowej.

Od kilku dni w salonach Yamahy w całej Polsce pojawiają się pierwsze egzemplarze modelu Tracer 700. Nowy model jest rozwinięciem bestsellera o nazwie MT-07. Jednoślad wyznacza nowe standardy lekkości i prowadzenia, które docenią kierowcy odbywający wielogodzinne podróże z pasażerem.

Yamaha Tracer 700 to motocykl turystyczny. Wyposażono go w 17 litrowy bak, przednią owiewkę z regulowaną szybą, osłonę dłoni oraz nowe zawieszenie, które zapewnia wysoki komfort. Do dyspozycji pasażerów oddano wygodniejszą, jednoczęściową kanapę. Kierowca podczas jazdy przyjmuje pozycję wyprostowaną.

Nowy model jest już dostępny w polskich salonach w cenie od 34 900 zł. Producent przygotował bogatą listę dedykowanych akcesoriów, dzięki którym będzie można dostosować motocykl do własnych potrzeb.

Najnowsze

Edyta Klim

Motocyklowe inspiracje meblowe

Szukacie inspiracji do motocyklowego wystroju wnętrz? Zobaczcie na jakie pomysły wpadają projektanci.

Motocyklowa sypialnia 

Oto meble do sypialni, które Ryon Gesink wykonał z części od motocykla Ducati: 

Więcej: http://www.motofurniture.com

Motocyklowe krzesła

Oto krzesła, które powstały na zlecenie Harley-Davidson:

 

Więcej: http://www.bikefurniture.com/motorcyle-furniture-ims/ 

To unikalne krzesło stworzyła Jang Woo-Seok dla wszystkich miłośników motocykli:

Więcej: http://www.marvelbuilding.com/unique-chair-motorcycle-lover-biker-chair.html

Stoliki

Poniższy stół powstał z z przetworzonych elementów japońskich motocykli z lat ’70 i ’80:

Więcej: http://classifiedmoto.bigcartel.com/product/classified-moto-cafe-table

Oto stolik zbudowany z motocykla Harley Dresser (1986r.):

Więcej: http://www.carguygarage.com/harleydressermo.html

A kolejny stolik zbudowano na ramie motocykla:

Więcej: http://www.artquid.com/artwork/100548/32983/coffee-table-on-motorcycle-frame.html

Lampy

Poniższe lampy powstają z oczyszczonych, używanych części. Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju:

Więcej: http://classifiedmoto.bigcartel.com/product/mini-moto-lamp

Projektanci lamp Toro wykorzystują kierownice motocykli:

Więcej: http://www.toromotorhead.com

A na koniec coś dla małych i dużych dzieci – motocykl na biegunach projektu Felixa Götze:

 

 

 

Najnowsze