Motocyklowe perełki pójdą pod młotek

Już w ten weekend, podczas corocznej Wystawy Klasycznych Motocykli w Stafford County (Wielka Brytania) odbędzie się licytacja prawdziwych motocyklowych skarbów. Ducati Factory F03 i niesamowity Vincent 499 Victor Series D to tylko niektóre z dostępnych modeli.

Jak wiadomo, nie tylko miłość do motoryzacji sprawia, że zainteresowanie aukcją jest ogromne. Posiadanie jednego z takich motocykli na własność jest  doskonałą lokatą kapitału, nie mówiąc już o gwarancji zysku. 

Ducati Factory F03 z 2003 roku.

fot. bonhams.com

Ducati F03 był pierwszym prestiżowym motocyklem z wyścigowej linii Ducati Superbike. Zbudowany na podstawie modelu 999 miał nieco zmienioną ramę oraz silnik o mocy 191 KM (przy 12500 obr / min.).
Motocykl wyposażony jest w zawieszenie Öhlins, a jego masa wynosi 164 kg. Ten wyjątkowy model zapisał się w historii jako maszyna, na której Ruben Xaus zdobył siedem zwycięstw, między innymi w: Misano (2 wyścigi), Laguna Seca, Assen, Imola (2 wyścigi),  Magny Cours  – zdobywając tym samym 386 punktów oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. W następnym – 2004 roku, motocykl trafił w ręce Noriyuki Haga Nitro, któremu udało się zdobyć 6 zwycięstw: Oschersleben, Silverstone, Brands Hatch (2 wyścigi) i Magny Cours – w sumie 299 punktów. Drugie i trzecie miejsce należało do zawodników startujących niemal identycznymi maszynami. Motocykl brał udział w 13 wyścigach Mistrzostw Świata, na dziesięciu najlepszych na świecie  torach wyścigowych. W ciągu zaledwie dwóch sezonów łącznie zdobyto nim 685 punktów. Cena wywoławcza razem z oryginalnym listem potwierdzającym jego historię wynosi 130 000 dolarów.

Ex-Honda Britain Honda 750cc RC30 z 1989 roku

fot. bonhams.com

Kolejny zwycięski motocykl wyścigowy, który pójdzie pod młotek w najbliższy weekend to Honda 750 ccm RC30 z 1989 roku, którym ścigał się Carl Fogarty w Isle of Man F1. To trzecia maszyna, która osiągneła prędkość 193 km/h. Do historii wpisała się również dlatego, że pozwoliła swoim kierowcom na czterokrotne uzyskanie tytułu Mistrza Świata.

 

 

 

 

Vincent 499 ccm Victor Series D z 1955 roku.
fot. bonhams.com

Po ogromnym sukcesie serii A w 1937 roku, Vincent v-twin był synonimem innowacji projektowych, doskonałości technicznej i wydajności na wysokim poziomie. Seria D dodatkowo posiadała kompletne zabudowanie silnika oraz skrzyni biegów, co w przekonaniu jej producenta miało sprawiać, że Vincent v-twin miał być prawdziwym „gentelmanem” wśród motocykli. Ten model uważany jest za najlepszą konstrukcję jakiej dokonał Philip Vincent. Oferowany na aukcji egzemplarz zarejestrowany został 28 listopada 1955 roku. W dniu 21 grudnia 1955 roku Victor został sprzedany do pierwszego prywatnego właściciela Harolda Blackwell, po czym 26 stycznia 1957 przeszedł na rzecz drugiego wskazanego właściciela: Briana Terry Barnes. Oczywiście jak w przypadku takich aukcji bywa, nowy właściciel otrzyma wszystkie dokumenty oraz świadectwo autentyczności.

Norton Commando Interstate Mk III z 1977 roku
fot. bonhams.com

Jednym z najtrudniejszych do wyceny motocykli dostępnych podczas aukcji jest Norton Commando Interstate Mk III z 1977 roku. Jest to jeden z ostatnich produkowanych kiedykolwiek modeli marki Norton. Motocykl posiada srebrny zbiornik z czerwonymi i czarnymi paskami, charakterystycznymi dla tej marki. Ręcznie zbudowany przez pracowników z fabryki w Wolverhampton pod czujnym okiem. Nieoficjalnie mówi się, że będzie największą atrakcją aukcji.

Opracowanie na temat tej marki znajdziesz na Motocainie klikając tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze