Motocyklista zatrzymał się przed przejściem. Samochód jadący za nim już nie

Do groźnego zdarzenia doszło przed przejściem dla pieszych w Radomiu. Uderzony przez samochód motocyklista dosłownie wzbił się w powietrze.

Przejścia dla pieszych na drogach dwupasmowych są potencjalnie niebezpieczne i, jak widać na nagraniu, nie tylko dla pieszych. Samochód na prawym pasie zatrzymał się przed zebrą i to samo zrobił jadący lewym pasem motocyklista.

Motocykliści pojadą buspasami w Warszawie! To znaczy jednym

Zwykle do groźnych sytuacji w takich miejscach dochodzi, kiedy pojazd na drugim z pasów się nie zatrzyma. Tym razem zagrożeniem okazało się kolejne auto, którego kierowca zignorował pojazdy stojące przed przejściem i z impetem uderzył w motocyklistę. Rider wzbił się w górę i wylądował na masce samochodu. Wstał później o własnych siłach i prawdopodobnie nie odniósł większych obrażeń, ale i tak został przetransportowany do szpitala.

Motocyklista chciał sprytnie wyprzedzić samochód. Przeliczył się

Tego typu zdarzenia pokazują, że w takich miejscach powinna być ustawiona sygnalizacja świetlna. Bez względu na przepisy zawsze znajdzie się kierujący, który doprowadzi do groźnej sytuacji. A wprowadzenie pierwszeństwa dla pieszych jeszcze przed wejściem na pasy, może tylko zwiększyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń w takich miejscach.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze