Motocyklista chciał uciec policji polnymi drogami. Teraz grozi mu więzienie

Próba ucieczki przez las oraz polnymi drogami wydaje się być dobrym pomysłem. Pod warunkiem, że jedziesz crossem i nie ściga cię BMW z napędem na wszystkie koła. Ten motocyklista nie jechał crossem. Zgadnijcie, co go ścigało.

W miejscowości Wawrzyszów (gm. Wolanów w woj., mazowieckim) policjanci chcieli zatrzymać motocyklistę. Gdy kierujący Yamahą zauważył radiowóz, zaczął uciekać nie zważając na sygnały, wzywające go do zatrzymania.

Motocyklista chciał uciec przed policją, wylądował na masce radiowozu

W czasie ucieczki motocyklista stwarzał poważne zagrożenie na drodze, między innymi podczas wyprzedzania pojazdów omal nie potrącił pieszych. Pościg zakończył się dopiero na polnej drodze. Policja pisze w swoim komunikacie, że „kierujący BMW policjant nie dał mu żadnych szans”. Szczerze mówiąc byłoby dziwne, gdyby osoba jadąca mocnym samochodem z napędem na cztery koła, dała uciec motocykliście na nakedzie z szosowymi oponami. Na nagraniu widać zresztą, jak ogromne problemy z utrzymaniem się na maszynie ma uciekający. A i tak udawało mu się czasami zostawiać policyjne 330i xDrive daleko w tyle. Policja nie pochwaliła się fragmentem nagrania z zatrzymania, więc obstawiamy, że motocyklista odjechał im (może nawet zniknął z oczu na moment), ale nie opanował maszyny, przewrócił się i tak doszło do zatrzymania.

Motocyklista uciekał przed policją z błahego powodu. Teraz ma poważne kłopoty

Okazało się, że uciekającym był 18-latek mieszkaniec gminy Wolanów, który nie ma uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Jednak najpoważniejsze konsekwencje grożą mu za popełnione przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Kodeks karny przewiduje za to karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze