Motocykl – najbardziej bezstresowy środek transportu

Jeździsz motocyklem? Jesteś mniej zestresowana – tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii na zlecenie firmy z branży ubezpieczeniowej.

Badanie przeprowadzono na próbie 2 tys. dorosłych. Każdemu z nich zadano pytanie o to, jaki środek transportu uważa za najbardziej stresogenny. 41% uczestników badania odpowiedziało, ze samochody są pod tym względem najgorsze, a wszystkiemu są winne korki. Podobny wynik – 37% – uzyskały autobusy, które nie dość że stoją w korkach, to jeszcze podróżujący są narażeni na kontakt z różnymi typami ludzi.

Na trzecim miejscu znalazło się metro, które uzyskało wynik 26%. Za największe wady wskazano spóźnienia oraz tłok. Podróżowanie rowerem znalazło się tuż poza podium z wynikiem 8%.  Przeciwnicy rowerów zwrócili uwagę na kierowców, którzy stanowią bezpośrednie zagrożenie.

Na ostatnim miejscu ankiety pojawiły się motocykle, które są uznawane za najmniej stresujący środek transportu. Tylko 6% ankietowanych osób wskazało, że podróż jednośladem może być stresująca. Jako atuty tego środka transportu podkreślono możliwość poruszania się w korkach, wolność oraz doskonały dźwięk silnika. Na dodatek nie trzeba dzielić się przestrzenią z innymi pasażerami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze