Motocykl – najbardziej bezstresowy środek transportu

Motocykl – najbardziej bezstresowy środek transportu
Jeździsz motocyklem? Jesteś mniej zestresowana – tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii na zlecenie firmy z branży ubezpieczeniowej.

Badanie przeprowadzono na próbie 2 tys. dorosłych. Każdemu z nich zadano pytanie o to, jaki środek transportu uważa za najbardziej stresogenny. 41% uczestników badania odpowiedziało, ze samochody są pod tym względem najgorsze, a wszystkiemu są winne korki. Podobny wynik – 37% - uzyskały autobusy, które nie dość że stoją w korkach, to jeszcze podróżujący są narażeni na kontakt z różnymi typami ludzi.

Na trzecim miejscu znalazło się metro, które uzyskało wynik 26%. Za największe wady wskazano spóźnienia oraz tłok. Podróżowanie rowerem znalazło się tuż poza podium z wynikiem 8%.  Przeciwnicy rowerów zwrócili uwagę na kierowców, którzy stanowią bezpośrednie zagrożenie.

Na ostatnim miejscu ankiety pojawiły się motocykle, które są uznawane za najmniej stresujący środek transportu. Tylko 6% ankietowanych osób wskazało, że podróż jednośladem może być stresująca. Jako atuty tego środka transportu podkreślono możliwość poruszania się w korkach, wolność oraz doskonały dźwięk silnika. Na dodatek nie trzeba dzielić się przestrzenią z innymi pasażerami.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.