Molly Taylor rozgrzewa się przed Rajdem Sardynii

Już w zbliżający się weekend kobieca zaloga - Molly Taylor wraz z pilotką Rebeccą Smart, wystartują w trzeciej rundzie mistrzostw Wielkiej Brytanii. Rajd ten potraktuje treningowo przed zbliżającym się Rajdem Sardynii, gdzie jako jedyna kobieta wystąpi w drugiej rundzie programu WRC Academy.

Molly Taylor i jej pilotka Rebecca Smart.
fot. materiały prasowe zawodniczki
- Nie mogę doczekać się tego startu, bardzo podobają mi się tutejsze odcinki specjalne i nie bez znaczenia jest też fakt, że to tylko 50 kilometrów od mojego domu. Bo jak tylko skończy się rajd, to zabieramy walizki i lecimy do Włoch - mówi Molly.

Nad karierą Molly czuwa jej mama, Coral - była zawodniczka, która koordynuje pracą całego zespołu, podczas dwóch najbliższych rajdów. A Rajd Sardynii jest prezentem urodzinowym dla jej córki, która wkrótce ukończy 23 lata.

O Molly Taylor - jedynej kobiecie w Akademii WRC przeczytasz więcej tutaj.

Molly ma już za sobą start w Portugalii, ale nie wie, co ją czeka na Sardynii:

- Rajd Portugalii to był nasz chrzest bojowy, wiem już czego się spodziewać, dlatego przed drugim startem jestem bardziej zrelaksowana. Nie wiem zbyt wiele o Rajdzie Sardynii: odcinki są dłuższe i bardziej kamieniste. Podczas dnia rajdu mamy tylko jeden 15-minutowy serwis, więc trzeba będzie jechać ostrożnie - mówi zawodniczka.

Ford Fiesta R2S jedynej kobiecej załogi w WRC Academy.
fot. materiały prasowe załogi
Powracający do mistrzowskiego cyklu Rajd Sardynii rozpoczyna się w czwartek, 5 maja, uroczystością na nabrzeżu w porcie miasta Olbia. Zawodnicy Akademii WRC wezmą udział w dwóch dniach rywalizacji na rajdowych odcinkach włoskiej wyspy.

Należy podkreślić, że Molly i jej pilotka Rebecca Smart otrzymały pełne dofinansowanie na rok startów w WRC Academy, które obejmuje jedynie 6 wybranych załóg. Kobiecy duet wystartuje w kilku rundach mistrzostw Świata z dwudziestoma rywalami w jednakowych Fordach Fiesta R2S.

O tym, jak Molly Taylor poradziła sobie w Rajdzie Portugalli i jak zdobyła swoje pierwsze punkty dowiesz się, klikając tutaj.

Co to jest Akademia WRC dowiesz się tutaj.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.