Molly Taylor rozgrzewa się przed Rajdem Sardynii

Już w zbliżający się weekend kobieca zaloga - Molly Taylor wraz z pilotką Rebeccą Smart, wystartują w trzeciej rundzie mistrzostw Wielkiej Brytanii. Rajd ten potraktuje treningowo przed zbliżającym się Rajdem Sardynii, gdzie jako jedyna kobieta wystąpi w drugiej rundzie programu WRC Academy.

Molly Taylor i jej pilotka Rebecca Smart.
fot. materiały prasowe zawodniczki

– Nie mogę doczekać się tego startu, bardzo podobają mi się tutejsze odcinki specjalne i nie bez znaczenia jest też fakt, że to tylko 50 kilometrów od mojego domu. Bo jak tylko skończy się rajd, to zabieramy walizki i lecimy do Włoch – mówi Molly.

Nad karierą Molly czuwa jej mama, Coral – była zawodniczka, która koordynuje pracą całego zespołu, podczas dwóch najbliższych rajdów. A Rajd Sardynii jest prezentem urodzinowym dla jej córki, która wkrótce ukończy 23 lata.

O Molly Taylor – jedynej kobiecie w Akademii WRC przeczytasz więcej tutaj.

Molly ma już za sobą start w Portugalii, ale nie wie, co ją czeka na Sardynii:

– Rajd Portugalii to był nasz chrzest bojowy, wiem już czego się spodziewać, dlatego przed drugim startem jestem bardziej zrelaksowana. Nie wiem zbyt wiele o Rajdzie Sardynii: odcinki są dłuższe i bardziej kamieniste. Podczas dnia rajdu mamy tylko jeden 15-minutowy serwis, więc trzeba będzie jechać ostrożnie – mówi zawodniczka.

Ford Fiesta R2S jedynej kobiecej załogi w WRC Academy.
fot. materiały prasowe załogi

Powracający do mistrzowskiego cyklu Rajd Sardynii rozpoczyna się w czwartek, 5 maja, uroczystością na nabrzeżu w porcie miasta Olbia. Zawodnicy Akademii WRC wezmą udział w dwóch dniach rywalizacji na rajdowych odcinkach włoskiej wyspy.

Należy podkreślić, że Molly i jej pilotka Rebecca Smart otrzymały pełne dofinansowanie na rok startów w WRC Academy, które obejmuje jedynie 6 wybranych załóg. Kobiecy duet wystartuje w kilku rundach mistrzostw Świata z dwudziestoma rywalami w jednakowych Fordach Fiesta R2S.

O tym, jak Molly Taylor poradziła sobie w Rajdzie Portugalli i jak zdobyła swoje pierwsze punkty dowiesz się, klikając tutaj.

Co to jest Akademia WRC dowiesz się tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze