Molly Taylor po Rajdzie Portugalii

Molly Taylor - jedyna kobieta za kierownicą Forda Fiesty w Akademii WRC ma za sobą pierwszy start  w Rajdzie Portugalii. Zawodniczka zdobyła pierwsze punkty w klasyfikacji, jednak łatwo nie było!

Molly Taylor i  Rebecca Smart podczas Rajdu Portugalii, fot. crash.net

Młodzi zawodnicy wysoko postawili poprzeczkę i od początku walka między nimi toczyła się o setne sekundy. Pierwszym liderem Akademii WRC został Lemes, a 0.6 sekundy za nim uplasował się Breen. Różnica pomiędzy drugim, a trzecim miejscem, które zajął Reeves – to zaledwie 0.1 sekundy! Molly ukończyła czwartkową próbę na 14 pozycji ze stratą 7,6 sekundy do lidera. Zawodniczka planowała rozpocząć rajd spokojnie i złapać rytm jazdy.

Plan był dobry do odcinka szóstego, podczas którego Fiestę Molly obróciło na trasie, co kosztowało ją stratę 20 sekund. Szybka próba odrobienia czasu nie powiodła się, bo odcinek później, kobieca załoga wypadła z trasy uszkadzając rajdówkę. Na szczęście mimo zniszczenia szyby przedniej, udało

się dojechać na piątkową metę. Wszystkie powierzchowne uszkodzenia zostały usunięte na strefie serwisowej, ale pierwszy dzień Rajdu Portugalii był dla Molly bardzo dramatyczny.  Liderem WRC Academy został Breen.Drugie miejsce należało do Kaura (+48.4 s), 0.8 sekundy za nim znalazł się Fisher. Molly znalazła się w klasyfikacji tuż przed zwycięzcą czwartkowego SS – Lemes, zajmującego 14 miejsce.

Drugiego dnia Moly jechała już bez przygód, konsekwentnie wspinając się w górę klasyfikacji. Ostatecznie zajęła 8 lokatę i uzyskała swoje pierwsze 4 punkty do rocznej klasyfikacji WRC Academy. Po dwóch dniach liderem klasyfikacji został Egon Kaur. Estończyk popełnił w sobotę rano kilka

błędów, co zepchnęło go na trzecie miejsce. Jednak wycofanie się Breena i wypadek Fishera – pozwoliło mu na koniec zostać zwycięzcą. Drugą pozycję zajął Victor Henriksson, który na metę wjechał z uszkodzoną półosią, a 3:31.2 min do Kaura stracił trzeci – Christian Riedemann.

Pierwszy rajd cyklu Akademii WRC, okazał się być szkołą przetrwania. Liczne rotacje w czołówce, wypadki i wpadki – to pierwsze kroki młodych zawodników. Jedni muszą popracować nad opanowaniem rajdówki, a inni nad emocjami. Jak pojętną uczennicą będzie Moly Taylor zobaczymy podczas kontynuacji sezonu. Kolejny egzamin – w maju podczas Rajdu Sardynii.

WRC Academy : Rally de Portugal – Wyniki:

1 Egon Kaur Estonia 3:30:13.8