Edyta Klim

Trzy zespoły z kobietami w składzie podczas 24h Le Mans 2020!

Wśród 62 zespołów zgłoszonych do 88. wyścigu 24h Le Mans są 3, w których będą prowadzić kobiety!

Komisja ds. Kobiet w Motorsport FIA zapewniła wsparcie kobiecym zespołom, które zgłosiły się do rywalizacji w wyścigu 24h Le Mans (13-14 czerwca). A będą to:

Zespół: Richard Mille Racing Alpine

Skład: Katherine Legge, Tatiana Calderón i Sophia Flörsch

Samochód: Alpine A470-Gibson

Kategoria: LMP2

Zespół Richarda Mille zauważył talent tych zawodniczek podczas testowania Oreca 07 Gibson w Bahrajnie i postanowił stworzyć w pełni kobiecy skład na 24h Le Mans. Wsparcie techniczne zapewni zespół Signatech.

Zespół: GEAR Racing

Skład: Christina Nielsen

Samochód: Ferrari 488 GTE

Kategoria: GTE Am

Ta doświadczona zawodniczka brała już kilka razy udział w wyścigach 24-godzinnych. Pozostały skład zespołu nie jest jeszcze znany.

Zespół: Iron Lynx

Skład: Manuela Gostner, Rahel Frey i Michelle Gatting

Samochód: Ferrari 488 GTE

Kategoria: GTE Am

W ubiegłym sezonie te zawodniczki uplasowały się na 4. miejscu w europejskiej serii Le Mans (i dwukrotnie stały na podium), uzyskując w ten sposób zaproszenie na wyścig 24-godzinny. 

– Zdobycie miejsca w prestiżowym wyścigu 24h Le Mans jest bardzo trudne, więc posiadanie trzech żeńskich załóg na starcie to ogromne osiągnięcie! Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy, ale jestem pewna, że nasze załogi nagrodzą wiarę, jaką wszyscy w nich pokładamy, gdy tylko wyruszą w kierunku jednej, z najbardziej kultowych tras – powiedziała Michèle Mouton – przewodnicząca Komisji FIA ds. Kobiet w sporcie motorowym, która sama zwyciężyła tam w 1975 roku (w kategorii Prototype 2L).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze