Karolina Chojnacka

McLaren Elva z klocków Lego, czyli 263 fragmentów radości!

Klocki Lego i samochody wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego. Kolorowe klocki i samochody rozpalają wyobraźnię zarówno małych, jak i dużych chłopców i dziewczynek. Klocki Lego to wymarzony prezent nie tylko dla dzieci, ale i dla ojców. Wielu „dużych chłopców” kupuje zestawy Lego dla swych synów, po czym je składają, by samemu na chwilę stać się dzieckiem i przypomnieć sobie beztroskie dzieciństwo.

W portfolio Lego jest wiele propozycji dla dorosłych, którzy klockami Lego bawią się jak dzieci. Zestawy konstrukcyjne Lego Speed Champions zawierają miniaturowe modele najlepszych i najbardziej znanych samochodów świata. Pojazdy z tej serii są doskonałymi ozdobami i świetnie nadają się do zabawy w wyścigi.

McLaren Elva – ultra ekskluzywny roadster

McLaren Elva to najnowszy model z serii Ultimate. Jest kolejnym po McLarenie P1TM, McLarenie Senna oraz Speedtailu McLarenem mającym dostarczyć unikalnych doświadczeń z jazdy – w tym wypadku najczystszych, bo przyjemności jazdy bez szyb i dachu. Zapierające dech w piersiach osiągi pochodzą z podwójnie doładowanego, 4-litrowego silnik V8, osiągając zawrotne 815 KM i 800 Nm. Od 0 do 100 km/h McLaren Elva rozpędza się w mniej niż 3 sekundy.

Ceny samochodu zaczynają się od 1 414 000 euro netto, co po przeliczeniu na złotówki, dodaniu akcyzy i VATu daje… około 9,5 miliona złotych. Jeśli dodamy do tego informację, że Elva jest limitowana do 149 egzemplarzy, to staje się jasne, że niewielu szczęśliwców postawi ten samochód w swoim garażu. Ale…

Lego Speed Champions – McLaren Elva

263 klocki, odrobina cierpliwości i McLaren Elva może być twój! To kolejny McLaren w „garażu” Lego, wcześniej na rynku klocków pojawiły się modele Senna, 720S i bardziej skomplikowany w składaniu Senna GTR dla linii Technics. Replika auta McLaren Elva ma ok. 4 cm wysokości, 16 cm długości i 7 cm szerokości, a jej szerokie podwozie z ośmioma wypustkami sprawia, że w otwieranym kokpicie mieszczą się dwa fotele i autentyczne detale.

Zestaw Lego Speed Champions McLaren Elva jest sprzedawany razem z minifigurką kierowcy McLarena, w, w komplecie z kombinezonem wyścigowym, kaskiem i kluczem, zainspirowaną Rachel Brown, główną inżynier ds. rozwoju McLaren Automotive w serii Ultimate.

Lego Speed Champions – McLaren Elva
Lego Speed Champions – McLaren Elva, fot. materiały prasowe / McLaren

Nowy zestaw Lego Speed Champions McLaren Elva jest już dostępny do kupienia na stronie lego.com.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze