Mistrzostwa Europy Kobiet i obóz treningowy pań w trialu już w lipcu w Miękini

W dniach 5 i 6 lipca 2014 roku, w malowniczej Miękini koło Krzeszowic, odbędzie się II i III Runda Mistrzostw Europy Kobiet i Młodzików w Rajdach Motocyklowych Trial. Natomiast 7 i 9 lipca, na zlecenie FIM, przeprowadzony zostanie obóz treningowy dla wszystkich zawodniczek w trialu.

Już po raz drugi (poprzednio w 2009 roku) najlepsze zawodniczki i młodziki w Europie będą rywalizowali o punkty na trasach kamieniołomu w Miękini – to miejsce o charakterystyce terenu idealnie wpisującej się w motocyklowy trial.

Kobiety w motocyklowym trialu – Polki i zawodniczki zagraniczneczytaj o nich tu.

 

Kobiety w trialu motocyklowym
fot. PZM

Po raz pierwszy w historii wspólnie z Mistrzostwami Europy zorganizowana zostanie V i VI Runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trial. Organizatorzy spodziewają się, że każdego dnia (zawody rozgrywane będą zarówno w sobotę, jak i w niedzielę) na starcie pojawi się 100 uczestników z kilkunastu krajów Europy, w tym około 25 kobiet rywalizujących ze sobą w klasach Championship i International.

Wywiad i opis Klary Dubaniowskiej przeczytasz tu.

 

Kobiety w trialu motocyklowym
fot. PZM

W tym gronie nie powinno zabraknąć co najmniej 1 polskiej zawodniczki: Klary Dubaniowskiej z KKCiM SMOK Kraków. Warto wspomnieć, że pomimo krótkiej historii rozrywania Mistrzostw Europy w Trialu w Miękinii, zawody te cieszyły się popularnością, zarówno wśród publiczności, jak i samych zawodniczek. Świadczy o tym fakt, że w 2009 roku zwyciężczynią została 13-krotna obecnie Mistrzyni Świata, Laia Sanz.

Co łączy zawodniczkę w trialu z filmem Matrix? Dowiesz się tu.

Mistrzostwa Europy to nie jedyna trialowa atrakcja, jaka czeka na uczestniczki zmagań w Miękinii.

Kobiety w trialu motocyklowym
fot. PZM

W dniach 7 i 9 lipca 2014 roku, na zlecenie Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM, przeprowadzony zostanie obóz treningowy dla wszystkich zawodniczek rywalizujących w tej niezwykle trudnej technicznie dyscyplinie motocyklowej, jaką jest trial. Spodziewanych jest około 30 uczestniczek, które pod okiem profesjonalnych trenerów będą podnosiły swoje umiejętności. Obóz prowadzony będzie przez Iris Kramer – Mistrzynię Świata w trialu z 2007 roku, oraz byłych czołowych zawodników świata tej dyscypliny sportu motocyklowego: Siri Minken i Jordi Pasquet.

Organizatorem zawodów, na zlecenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, jest Zarząd Okręgowy PZM w Krakowie, wspólnie z Krakowskim Klubem Cyklistów i Motocyklistów SMOK oraz Urzędem Miejskim w Krzeszowicach.

Zawodniczki w FIM Women’s Trial Des Nations w 2010 roku.
fot. PZM

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze