Karolina Chojnacka

„Minotauro”, czyli Lamborghini Huracán Evo jako dzieło sztuki

„Minotauro” jest wyrazem dynamizmu, mocy i najskrytszych emocji, których artysta doświadczył podczas jazdy Lamborghini Huracán Evo.

W Mediolanie można podziwiać wyjątkowe dzieło sztuki – „Minotauro”. Minotaur, postać z mitologii greckiej, zazwyczaj przedstawiany jest jako człowiek z głową byka, został zinterpretowany na nowo przez artystę Paolo Troilo. Malarz namalował swój obraz na karoserii Lamborghini Huracán Evo. Wybór „płótna” nie był przypadkowy.

Lamborghini Huracán Evo „Minotauro”
Lamborghini Huracán Evo „Minotauro”, fot. materiały prasowe / Lamborghini

„Minotauro” jest wyrazem dynamizmu, mocy i najskrytszych emocji, których artysta doświadczył podczas jazdy Lamborghini Huracán Evo. „Minotauro” zawdzięcza swoją nazwę mieszance emocji i znaczeń, których artysta doświadczył w spotkaniu z Lamborghini.

Artysta oddaje hołd Huracán EVO, przedstawiając fuzję człowieka, byka – symbolu Automobili Lamborghini, i koncepcji mitu wyrażonej w nieugiętej – nadprzyrodzonej i niemal zwierzęcej – sile wydzielanej przez postać mężczyzny namalowaną na bokach samochodu . Siła przekazywana przez przedramiona i zaciśnięte pięści na przednim kapturze przypomina rogi byka.

Lamborghini Huracán Evo „Minotauro”
Lamborghini Huracán Evo „Minotauro”, fot. materiały prasowe / Lamborghini

Lamborghini Huracán Evo napędza silnik V10 o pojemności 5,2 litra, który generuje 640 KM przy 8000 obr./min i 600 Nm przy 6500 obr./min. Samochód od 0 do 100 km/h rozpędza się w 2,9 sekundy, do 200 km/h w równe 9 sekund. Prędkość maksymalna podawana jest jako „ponad 325 km/h”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze