Karolina Chojnacka

Mini ujawnia, że opracowuje elektryczny model John Cooper Works

Nowe konstrukcje pojazdów oferują dodatkową swobodę w planowanym rozszerzeniu asortymentu modeli – typowe osiągi przy braku lokalnej emisji spalin podkreślają niezależny profil marki John Cooper Works.

Głównym celem reorientacji programu modelowego Mini jest konsekwentna promocja elektromobilności i tworzenie dodatkowych możliwości doświadczania typowej dla Mini frajdy z jazdy. Oznacza to również nowe perspektywy dla marki John Cooper Works. Przyszła konstrukcja pojazdów Mini pozwoli na osiągnięcie ekstremalnej frajdy z jazdy oraz charakteru konsekwentnie ukierunkowanego na osiągi nie tylko w połączeniu z silnikami spalinowymi, ale również z napędami hybrydowymi i elektrycznymi.

Przeczytaj też: Klasyczne Mini w wersji elektrycznej? Możesz przebudować je sam!

Elektromobilność w stylu Minijuż teraz nabiera tempa. Już sam model hybrydowy plug-in Mini Cooper SE Countryman ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,0-1,7 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,0-13,1 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 45‑40 g/km) sprawił, że pojazdy ze zelektryfikowanym napędem stanowiły pięć procent łącznej sprzedaży marki. Po niezwykle udanym starcie sprzedaży w pełni elektrycznego Mini Cooper SE (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 0,0 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 16,8–14,8 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) wskaźnik ten podwoił się w ciągu kilku miesięcy do dziesięciu procent. Na bazie tych doświadczeń i wobec perspektywy nowych rozwiązań technologicznych w przyszłości MINI już teraz pracuje nad modelami John Cooper Works ze zelektryfikowanym napędem.

Bernd Körber, szef marki Mini, powiedział:

Poprzez Mini Electric pokazaliśmy, że frajda z jazdy i elektromobilność doskonale do siebie pasują. Nadszedł czas, aby nastawiony na osiągi charakter marki John Cooper Works przenieść też do świata elektromobilności. Dlatego bardzo intensywnie pracujemy nad koncepcjami modeli John Cooper Works z napędem elektrycznym.

Obecne impulsy rozwoju Mini John Cooper Works Electric jasno pokazują, że elektromobilność ma kluczowe znaczenie dla przyszłej orientacji marki. Zrównoważony rozwój i ekstremalnie sportowy charakter łączą się w wyjątkowy sposób:

Modele John Cooper Works z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi będą nadal odgrywać ważną rolę, spełniając życzenia i potrzeby naszych zorientowanych na osiągi miłośników marki na całym świecie. Nowe ukierunkowanie na „elektryczne” osiągi jeszcze bardziej podkreśla niezależny profil marki John Cooper Works.

Przeczytaj też: Mini elektryzuje nawet w wersji Countryman – pierwsze jazdy nowym Mini Cooper SE Countryman ALL4

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze