Karolina Chojnacka

Michelle Gatting mistrzynią Ferrari Challenge Trofeo Pirelli! Dokonała tego jako pierwsza kobieta w historii motorsportu

Michelle Gatting zapisała się na kartach historii motorsportu, zostając pierwszą kobietą, która zdobyła mistrzostwo Ferrari Challenge Trofeo Pirelli.

Silne nerwy i samokontrola. Oto tajna broń duńskiej zawodniczki, Michelle Gatting, która podczas tegorocznego sezonu Ferrari Challenge Trofeo Pirelli całkowicie zdeklasowała konkurencję.

Na wyścig przed końcem sezonu, ścigająca się Ferrari 488 Challenge Michelle Gatting zdołała zapewnić sobie tytuł mistrzowski.  Tym samym zawodniczka będąca części ekipy Iron Dames zapisała się na kartach historii motorsportu, zostając pierwszą kobietą, która została ukoronowana mistrzynią Ferrari Challenge Europe Trofeo Pirelli:

Jestem mistrzynią!  Jestem bardzo zadowolona z tego, jak samochód i zespół radziły sobie przez cały sezon! Jestem pierwszą kobietą, która została ukoronowana mistrzynią Ferrari Challenge Europe Trofeo Pirelli, ale podchodzę do tego sukcesu z ogromną pokorą. Myślę, że to bardzo ważny krok dla kobiet w sporcie motorowym.

Iron Dames to specjalny projekt mający na celu wspieranie kobiet w sportach motorowych, zarówno jako kierowców, mechaników, inżynierów, jak i menedżerów. Projekt Iron Dames stworzyła Deborah Mayer, ambasadorka Ferrari, która tak skomentowała sukces Gatting:

Michelle jeździła imponująco i konsekwentnie przez cały sezon. To nie tylko wielkie zwycięstwo Michelle i Iron Dames, ale także znaczący kamień milowy dla kobiet w sportach motorowych, ponieważ po raz pierwszy w historii kobieta wygrała te mistrzostwa.

Michelle Gatting mistrzynią Ferrari Challenge Trofeo Pirelli
Michelle Gatting mistrzynią Ferrari Challenge Trofeo Pirelli, fot. materiały prasowe / Iron Dames

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze