Michelin oficjalnym dostawcą opon do wyścigów MotoGP

Dorna Sports, działający w imieniu Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) promotor i organizator Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP, ogłosił, że od 2016 r. wyłącznym dostawcą opon będzie Michelin.

Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP to seria wyścigów, w których zawodnicy startują na najbardziej zaawansowanych technologicznie motocyklach o mocy przekraczającej 250 KM. W cyklu udział biorą kierowcy uznawani za najlepszych na świecie. Wyścigi są dla producentów maszyn i opon okazją do testowania swoich najnowszych osiągnięć technologicznych.

Pascal Couasnon, szef sportów motorowych Michelin, tak komentuje tę decyzję.

– Podejście Michelin, czyli przenoszenie technologii opracowanych na potrzeby profesjonalnych wyścigów do opon stosowanych w codziennej jeździe po ulicach, zdecydowało o udziale Michelin w przetargu ogłoszonym przez Dorna Sports. Umiejętności i wiedza zdobyte podczas pracy przy serii MotoGP będą dla nas bezcennym doświadczeniem, które pozwoli nam tworzyć jeszcze lepsze opony z myślą o amatorskich użytkownikach motocykli. To podejście wpisuje się ponadto w nowe przepisy techniczne, które zostaną wprowadzone w 2016 roku. Według nowych regulacji jazda na 17-calowych będzie obowiązkowa. Dzięki strategii Michelin Total Performance, która opiera się na zapewnianiu wyższych osiągów w różnych i na pozór wykluczających się obszarach, Michelin dostarczy zawodnikom opony o znakomitej przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli nas organizatorzy wyścigów MotoGP. Przy podejmowaniu tej decyzji z pewnością doceniono wagę 26 światowych tytułów zdobytych przez zawodników jeżdżących na oponach Michelin – dodaje Pascal Couasnon.

Najnowsze

Wygraj wejściówki na „Co nas kręci” – „Why we ride” w Warszawie

Dziś grasz, dziś wygrywasz! Zdobądź jedną z 10 podwójnych wejściówek!

Rozwiązanie konkursu TUTAJ

 

Przynajmniej 17 sal w Multikinie i 15 kin studyjnych będzie od 30 maja grało „Co nas kręci” (więcej o filmie pisałyśmy tu). Ale już dziś w warszawskim kinie Wisła, o godzinie 20.00 odbędzie się przedpremierowy pokaz tego niesamowitego dokumentu, obrazującego pasję do motocykli przeróżnych osób, niezależnie od wieku, doświadczenia, czy możliwości finansowych. Hasło przewodnie produkcji to: everyone has a reason! (każdy ma swój powód).

Aby wygrać jedno z dziesięciu podwójnych zaproszeń na pokaz przedpremierowy do kina Wisła, na dziś 27 maja na godzinę 20.00, wystarczy napisać pod tym artykułem, w komentarzu, uzasadnienie: dlaczego akurat Ty masz otrzymać to zaproszenie.

Komentarze pozostawione za pośrednictwem Facebooka pod tym artykułem będą mieć dodatkową wartość, gdy liczba like’ów pod Twoim komentarzem będzie wysoka.

Wygrywają najciekawsze, najbardziej zabawne komentarze, zamieszczone dziś, 27 maja, do godziny 16.00. Do godziny 17.00 ogłosimy w kolejnym artykule zwycięzców, którzy będą mogli odebrać swoje wejściówki w kasie kina, po weryfikacji danych osobowych.

Powodzenia!

Rozwiązanie konkursu TUTAJ

Najnowsze

66 lat minęło… od konwentu najstarszego klubu motocyklowego dla kobiet

Najstarszy klub motocyklowy dla kobiet na świecie miał swój oficjalny konwent 66 lat temu.

66 lat temu, dokładnie 27 maja 1944, w Kolumbii w stanie Ohio odbył się pierwszy na świecie konwent klubu motocyklowego kobiet The Motor Maids, złożonego głównie z posiadaczek jednośladów marki Harley-Davidson.

Więcej o historii motocyklowej kobiet przeczytacie w naszej sekcji – kliknij tu – lub chociażby w tym artykule – kliknij tu.

Klub otrzymał oficjalnie swój statut od Amerykańskiego Stowarzyszenia Motocyklowego (American Motorcycle Association) w 1941 roku, niebawem po tym, jak dwie, słynne już w Stanach motocyklistki: Linda Dugeau i Dot Robinson (więcej o tej postaci tutaj), postanowiły założyć klub. Początkowo liczył on 51 członkiń, a jedynym warunkiem uczestnictwa było to, żeby kobieta była właścicielką jednośladu i na nim jeździła. Dziś klub ma 1200 członków i jest najstarszym klubem motocyklowym dla kobiet na świecie. Oferuje możliwość spotkań i wspólnej jazdy na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Pierwsza konwencja The Motor Maids odbyła się co prawda w maju, lecz teraz kontynuowane są doroczne spotkania w lipcu. Członkinie uczestniczą w paradach, dołączają do innych imprez motocyklowych i są rozpoznawane po barwach klubowych, specyficznych „mundurach” i białych rękawiczkach.

To zdjęcie pokazuje uczestniczki spotkania z roku 1967.

Konwent The Motor Maids w 1967 roku

Najnowsze

Monster X Tour Kraków – już 7 czerwca!

Już w 7 czerwca 2014 roku Kraków stanie się epicentrum motorowej rozrywki za sprawą najlepszych Monster Trucków świata, które w samych tylko Stanach Zjednoczonych podziwia blisko siedemset tysięcy widzów podczas 80 show rocznie!

Ryk silników o ogromnej mocy, hektolitry spalonego paliwa, niewiarygodne akrobacje, dziesiątki miażdżonych wraków aut. Wielkie i głośne Monster Trucki powracają do Polski!

Zobaczysz niewiarygodne kilkutonowe samochody, które będą ze sobą zaciekle rywalizować podczas ekstremalnych wyścigów i zawodów freestyle. Przekonasz się na własne oczy, jak wysoko potrafią wybijać się w powietrze. Sprawdzisz co dzieje się z osobówkami, które dostaną się pod ich olbrzymie opony oraz jak szybko i swobodnie potrafią szaleć na dwóch kółkach.

Natomiast motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w zapierających dech w piersiach powietrznych akrobacjach. To wszystko w ramach kolejnej edycji Monster X Tour w Polsce, która realizowana jest przez największego niezależnego producenta wydarzeń sportów motorowych w USA – Monster Truck Entertainment!

1.06.2014 – ŁÓDŹ, Atlas Arena

Show godz. 13.00

Pit Party 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 18:00

Pit Party 16:00-17:30 (wejście do 17:00)

7.06.2014 – KRAKÓW, Stadion Cracovii

Show godz. 13.00

Pit Party 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 19:00

Pit Party 17:00-18:30 (wejście do 18:00)

14.06.2014 – WROCŁAW, Stadion Wrocław

Show godz. 15.00

Pit Party 13:00-14:30 (wejście do 14:00)

PIT PARTY – przyjdź wcześniej, poznaj kierowców, zdobądź ich autograf i zrób sobie zdjęcie z gigantycznymi Monster Truckami!

PIT PARTY to impreza poprzedzająca główne show. Każdy, kto nabędzie bilet VIP będzie miał okazję podziwiać z bliska kultowe ciężarówki w parku maszyn. To doskonała okazja dla wszystkich fanów motoryzacji do zapoznania się z budową ogromnych pojazdów, zrobienia sobie zdjęcia przy ponad 1,5 metrowych oponach, zdobycia autografów zawodników, czy porozmawiania z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Najnowsze

Kto wygrał wejściówki na Monster Tour w Łodzi?

Do wczoraj trwała rywalizacja o wejściówki na Monster X Tour w Łodzi, a dziś ogłaszamy wyniki.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcami podwójnych wejściówek są:

Izabela Jurkowska

oraz

Zdzisława Grzejda

Obie panie bardzo prosimy o pilne przesłanie adresów do wysłania biletów na adres konkurs@motocaina.pl

Dane muszą zawierać: imię, nazwisko, dokładny adres dostarczenia przesyłki przez kuriera oraz numer telefonu kontaktowego.

Gratulacje!

Najnowsze