Michele Mouton o Marii de Villocie

Wiadomość o śmierci Marii de Villota, byłego kierowcy testowego zespołu Marussia w Formule 1, wstrząsnęła światem sportów motorowych. Michele Mouton, szefowa komisji ds. udziału kobiet w sportach motorowych przy FIA, również wyraziła ubolewanie odejściem zawodniczki.

O śmierci Marii poinformowałyśmy tu. Wypowiedzi kierowców F1 i innych serii o Marii znajdziesz tu.

Michele Mouton wypowiedziała się w imieniu całej komisji, w której Maria została dwa lata temu mianowana ambasadorką.

-Maria to wyjątkowa osoba. Jeśli przeżyjesz tak wielką tragedię i potrafisz wszystko co negatywne przekuć w pozytywy, jest to naprawdę niesamowite. Maria, przeżywszy ten dramatyczny wpadek, była nawet bardziej promienna niż zwykle; wymaga to niezwykłego hartu ducha i zasługuje na szacunek. To dla mnie zaszczyt, że mogłam być tak blisko niej i poznać ją tak dobrze.

Pracowałyśmy razem w Komisji ds. Kobiet w Sportach Motorowych FIA, Maria była inspiracją dla wszystkich, nie tylko dla naszych członków, ale także dla całej społeczności sportów motorowych. Jako ambasadorka pracowała nad zachęcaniem kobiet do sportów motorowych, pomagała im osiągać ich cele i zwiększała wiarę w siebie. Wspierała kampanie na rzecz bezpieczeństwa drogowego, była bardzo zaangażowana w Acion for Road Safety. To ją naprawdę pasjonowało.

Nigdy nie zapomnę jej cudownego uśmiechu i inspiracji, jaką dawała tak wielu ludziom. Jest dla nas przykładem do naśladowania. Łączę się w bólu ze wszystkimi osobami poruszonymi tą smutną wiadomością.

Michele Mouton

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze