Mężczyzna pozywa wypożyczalnię samochodów! Przez jej nieudolność spędził 5 lat w więzieniu za morderstwo, którego nie dokonał!

13 marca 2021
Wypożyczalnia samochodów dostarczyła kluczowy dowód w sprawie trzy lata po tym, jak ją o to poproszono.

Mężczyzna z Michigan pozywa wypożyczalnię samochodów Hertz, za to, że nie przedstawiła na czas paragonu, który udowodniłby jego niewinność i uniemożliwiłby skazanie go za morderstwo, którego nie dokonał.

Wypożyczalnia samochodów Hertz dostarczyła kluczowy dowód w sprawie w 2018 roku, trzy lata po tym, jak ją o to poproszono, co doprowadziło do uniewinnienia mężczyzny w zeszłym roku.

Niesłusznie skazany Herbert Alford złożył pozew przeciwko Hertzowi we wtorek. Mężczyzna ubiega się o odszkodowanie finansowe. W wywiadzie dla WLNS-TV prawnik Jamie White powiedział:

Nie ma wątpliwości, że Alford uniknąłby pójścia do więzienia, gdyby przedstawili tę dokumentację.

Przeczytaj też: Tak się kończy jeżdżenie na czerwonym świetle

Hertz poinformował że jest „głęboko zasmucony” tym, co spotkało mężczyznę. Rzeczniczka firmy powiedziała:

Chociaż nie byliśmy w stanie znaleźć dokumentu najmu z 2011 roku, wtedy kiedy zażądano tego od nas w 2015 roku, to kontynuowaliśmy nasze wysiłki w dobrej wierze, aby go zlokalizować. Wraz z postępem w wyszukiwaniu danych w następnych latach, udało nam się zlokalizować potrzebne dokumenty w 2018 roku i szybko je udostępnić.

Herbert Alford został w 2016 roku skazany za zabójstwo Michaela Adamsa, który zginął w dzielnicy Lansing 20 minut od lotniska. W tym samym czasie, gdy dokonano morderstwa, Herbert Alford wynajmował samochód na lotnisku w Lansing.

Herbert Alford spędził prawie pięć lat w więzieniu, za nim ostatecznie, dzięki dowodowi dostarczonemu przez wypożyczalnię samochodów, został uniewinniony.

Przeczytaj też: Zdenerwował się na drugiego kierowcę i celowo uderzył w jego auto

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!