Mercedes przeprawia się przez Wyspy Brytyjskie

Niemiecki producent postanowił udowodnić wszystkim, że SUV-y spod znaku gwiazdy wyposażone w napęd 4MATIC nie służą jedynie do jazdy po bulwarach. Dwanaście samochodów przejechało Wyspy wzdłuż i wszerz nie korzystając z dróg publicznych.

Mercedes wystawił konwój składający się z dwunastu samochodów, którym większość stanowiły „Gelendy”. Oprócz nich znalazły się tam dodatkowo mniej usposobione terenowo modele jak GLE czy GLS.

Zadanie było proste – przejechać Wielką Brytanię bez korzystania z publicznych dróg. Tuzin niemieckich SUV-ów wyruszył w trasę zaczynając w Szkocji na trasę o długości prawie 100 kilometrów. Wszystkie samochody były w seryjnej specyfikacji, odziane w drogowe opony.

 

Ideą organizatora było pokazanie możliwości terenowych tych trzech różnych modeli. Na początku grupy ustawił się Mercedes Klasy G, który jest produkowany praktycznie nieprzerwanie od 1979 roku w niemal niezmienionej formie, przeprowadzając co kilka lat delikatny lifting. Co ciekawe, Mercedes produkuje tylko 15 egzemplarzy „Gelendy” każdego dnia. Montaż odbywa się w austriackiej fabryce w Graz.

W ekipie pojawił się jeszcze Mercedes GLE, który jest następcą modelu ML oraz największy SUV w gamie, czyli GLS. Zobaczcie, jak samochody poradziły sobie na szlaku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze