Karolina Chojnacka

Mercedes nawiązał kontrowersyjną współpracę. Teraz się z niej wycofuje

Współpraca Mercedesa z firmą Kingspan wywołała wiele kontrowersji.

Tuż przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej, Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawił markę Kingspan jako swojego nowego sponsora. Logo firmy pojawiło się na bolidach W12.

Informacja o współpracy Mercedesa z firmą Kingspan wywołała w Wielkiej Brytanii wiele kontrowersji. Firma Kingspan zamieszana jest w pożar londyńskiego apartamentowca Grenfell Tower z czerwcua2017 roku, w którym zginęło 72 osób. Kingspan dostarczył na budowę wieżowca materiały izolacyjne, a ich związek z pożarem jest objęty dochodzeniem.

Po ogłoszeniu umowy sponsorskiej, do Mercedesa zwróciły się rodziny ofiar oraz niektórzy brytyjscy politycy, nie ukrywając swojego oburzenia.

W środę, 8 grudnia 2021 roku, poinformowano, że za porozumieniem stron postanowiono zakończyć współpracę:

Mercedes-AMG Petronas F1 Team i Kingspan ogłaszają, że wspólnie uzgodniły zakończenie współpracy. Na mocy zawartego w minionym tygodniu partnerstwa, Kingspan miał objąć przewodnictwo w nowej grupie roboczej ds. zrównoważonego rozwoju, której celem była redukcja emisji dwutlenku węgla poprzez najnowocześniejsze i przyjazne środowisku rozwiązania.

Jednak obie strony doszły do wniosku, że kontynuacja współpracy nie jest w tym momencie możliwa, pomimo zamierzonego pozytywnego celu, dlatego też postanowiliśmy ją zakończyć ze skutkiem natychmiastowym.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze