Quantcast

Mercedes-Maybach Haute Voiture – samochód zainspirowany światem mody. To zapowiedź nowego modelu

Kreacja szyta na miarę, stworzona ze szlachetnych materiałów i wykonana ręcznie z zachowaniem najwyższego kunsztu – Mercedes-Maybach, zainspirowany haute couture, łączy sztukę high fashion i sztukę wzornictwa samochodowego na najwyższym poziomie, tworząc coś zupełnie nowego.

Zgodnie z zasadą limitowanych kolekcji modowych high fashion, Concept Mercedes-Maybach Haute Voiture zwiastuje nową erę ekskluzywności tej zakorzenionej w tradycji marki. Przedseryjny samochód koncepcyjny stanowi zapowiedź nowego, limitowanego modelu specjalnego. Model pojawi się na rynku w ściśle limitowanej edycji na początku 2023 roku.

Mercedes-Maybach Haute Voiture, fot. materiały prasowe / Mercedes

Przedseryjny samochód koncepcyjny Mercedes-Maybach Haute Voiture łączy typową dla tej marki estetykę i sztukę rzemieślniczą z wyjątkowymi kompozycjami kolorów i materiałów, zainspirowanymi światem mody. Połączenie perfekcyjnego rzemiosła, wysokiej jakości materiałów i niezwykłych detali tworzy nowy poziom ekskluzywności. Kolorystyka oraz dobór materiałów nawiązują do świata haute couture.

Nadwozie tego pojazdu koncepcyjnego wyróżnia się dwubarwnym lakierowaniem – górną część i typowe dla Maybacha kute obręcze kół pokryto lakierem w ciemnym błękicie żeglarskim, natomiast część dolna i boki lśnią lekkim, połyskującym różem.

Mercedes-Maybach Haute Voiture, fot. materiały prasowe / Mercedes

Wewnątrz samochodu intensywny błękit żeglarski kontrastuje tu z lekkim, połyskującym różem i szlachetną kryształową bielą. Skórę nappa połączono z tkaniną bouclé i stylowymi elementami ozdobnymi.

Fotele, podłokietniki, dolną część deski rozdzielczej, kierownicę i podsufitkę wykończono skórą nappa w kolorze białym kryształowym. Uwagę zwraca duuży lakierowany element ozdobny na desce rozdzielczej w kolorze białego chromu, z różowozłotym wzorem flowing lines. Kolejne różowozłote akcenty użytkownik znajdzie na konsoli środkowej oraz na plakietce Mercedes-Maybach z tyłu. Szczególnym detalem jest stylizowany jasnoszary wzór w gwiazdy, nadrukowany na skórze deski rozdzielczej, drzwi, zagłówków i na podsufitce. Ekstrawagancję modelu Concept Mercedes-Maybach Haute Voiture podkreśla ponadto białe sztuczne futro zastosowane w kieszeniach drzwiowych, dywanikach podłogowych i umieszczonej w samochodzie poduszce.

Mercedes-Maybach Haute Voiture, fot. materiały prasowe / Mercedes

System informacyjno-rozrywkowy MBUX wizualizuje atmosferę wybiegu różnorodnymi połyskującymi akcentami w kolorze różowozłotym. Przycisk główny – stale widoczny element na wyświetlaczu – jest dyskretnie wyróżniony pierścieniem z różowego złota i logo Mercedes-Maybach. W menu wyboru profilu kierowcę wita inscenizacja z kwiatem magnolii i migoczącymi drobinkami. Tworząc swoje zdjęcie profilowe Haute Voiture, kierowca może wybierać spośród dwunastu różnych awatarów, przyozdobionych szlachetnymi akcesoriami i elegancko ubranych, np. w smoking, frak czy wieczorową suknię.

Mercedes-Maybach Haute Voiture, fot. materiały prasowe / Mercedes

W uzupełnieniu do modelu Concept Mercedes-Maybach Haute Voiture designerzy zaprojektowali torbę typu barrel bag w różnych rozmiarach oraz dwa stroje – wykonane ręcznie z oryginalnych materiałów stosowanych w wystroju wnętrza tego samochodu. Podkreślają one związek modelu Mercedes-Maybach Haute Voiture z haute couture.

Torba nawiązuje do wyjątkowego połączenia skóry nappa z tkaniną bouclé. Z tkaniny bouclé wykonano kostium składający się z dopasowanego żakietu i krótkiej spódnicy o kroju litery A. Dopełnieniem stroju jest delikatna koronkowa suknia, wzorowana na wystroju wnętrza modelu koncepcyjnego i jego kontrastujących materiałach. Drugi strój składa się z nowoczesnego topu ze stójką, wykonaną również z tkaniny bouclé. Całość uzupełnia długa spódnica z trenem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze