Karolina Chojnacka

Mercedes EQS SUV w kamuflażu. Co wiemy o największym elektrycznym SUV-ie w gamie Mercedesa?

Zdjęcia szpiegowskie pokazują, że Mercedes EQS SUV będzie ogromnym, elektrycznym samochodem. Co o nim wiemy?

Właśnie trwają testy nowego modelu w gamie samochodów elektrycznych o nazwie EQS. Mercedes nie testuje jednak kolejnego elektrycznego odpowiednika Klasy S. Nazwę EQS SUV otrzyma elektryczna odmiana GLS-a.

Zdjęcia szpiegowskie pokazują, że Mercedes EQS SUV bez wątpienia będzie jednym z największych samochodów niemieckiego producenta.  Elektryczny gigant został przyłapany w miejskiej scenerii.

Co zwraca naszą uwagę? Przede wszystkim ogromny przód z gwiazdą Mercedesa oraz nowe reflektory z trzema punktami świetlnymi LED. Spod kamuflażu prześwieca listwa świetlna ciągnąca się przez całą tylną klapę. Widoczne są również atrapy tylnych listew, które mają ukryć kształt dachu i linie samochodu.

Mercedes EQS SUV – co wiemy o największym elektrycznym SUV-ie w gamie Mercedesa?

Mercedes EQS SUV powstaje na tej samej platformie co EQS sedan i będzie miał te same silniki i baterie. Oznacza to, że kierowcy będą mieć do wyboru co najmniej dwie wersje samochodu. Jedną z napędem na tylną oś, mocą 333 KM i akumulatorami o pojemności 107,8 kWh. Na jednym ładowaniu powinien przejechać do 770 kilometrów. Druga wersja będzie rozwijać  523 KM.

Spekuluje się, że będą dostępne wersje 4-osobowe z 4 osobnymi fotelami, 5-osobowe oraz 7-osobowe. Wnętrze ma być kopiuj-wklej z EQS-a, którego już znamy.

Premiera Mercedesa EQS SUV ma się odbyć w przyszłym roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze