Mercedes-Benz Polska wpiera WOŚP!

Mercedes-Benz Polska wpiera WOŚP!

08 kwietnia 2020
Ostatnio docierają do nas smutne informacje, że 17% zainfekowanych koronawirusem w Polsce to personel medyczny. W tej sytuacji Mercedes-Benz przekazuje kolejną transzę pomocy: po użyczeniu floty samochodowej, 100 000 zł trafi na konto Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

„Wszystkie spółki Mercedesa w Polsce, od produkcji przez sprzedaż po usługi finansowe wspierają działania przeciwdziałania pandemii” – mówi Ewa Łabno-Falęcka z Mercedesa. – „Zapewniamy pomoc logistyczną w postaci samochodów osobowych i dostawczych dla placówek i organizacji medycznych, udostępniamy swoje kanały społecznościowe na potrzeby informacyjne, a na poziomie centrali opracowujemy produkcję sprzętu medycznego. Nasze drukarki 3D mają produkować niebawem ustniki do respiratorów. Ale najcenniejsi są ludzie w kitlach i kombinezonach w szpitalach, klinikach i domach opieki. Oni sa obecnie najcenniejszym zasobem i to oni powinni pierwsi dostać wszystko, czego potrzeba.”

Przeczytaj także: Mercedes-Benz: druk 3D stosowany do prototypów wykorzystamy na cele walki z Covid-19

Pomoc jest niezbędna, aby uchronić personel medyczny przed infekcją. Dlatego Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Financial Services przekazują 100 000 zł na rzecz Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na walkę z COVID-19. „Mamy pełne zaufanie do WOŚP, który ma doskonałe rozpoznanie sytuacji w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować właśnie z tą organizacją” – mówi Ewa Łabno-Falęcka.  

Zobacz: Inżynierowie drukują w technice 3D przyłbice. Pomagają medykom w walce z koronawirusem

Gdy jedni dla wspólnego dobra ograniczają swoje aktywności, inni pracują dzień i noc ratując nasze zdrowie, nierzadko poświęcając własne. Personel medyczny stanął w obliczu niezwykłego wyzwania, ale aby mu sprostać,  potrzebuje odpowiednich narzędzi. Potrzeby są ogromne i wymagają wsparcia wszystkich podmiotów społeczeństwa obywatelskiego.

Ważne: Volkswagen produkuje osłony chroniące twarz techniką druku 3D

Środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego oraz  środki ochrony osobistej personelu medycznego w walce z koronawirusem. Dotychczas WOŚP zakupiła m.in. 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, które trafiają do szpitali wybranych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, a także ponad 150 kardiomonitorów i 3000 testów na koronawirusa. 

Kolegium Uniwersyteckie w Londynie, londyński szpital University College i Formuła 1 opracowują aparaty oddechowe, które pomagają ratować życie

Aparaty oddechowe, które mogą pomóc uchronić pacjentów z COVID-19 przed intensywną opieką medyczną – przystosowane przez inżynierów mechaników z Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie (UCL) oraz klinicystów z londyńskiego szpitala University College (UCLH) we współpracy z Mercedes-AMG High Performance Powertrains  (Mercedes-AMG HPP) – zostały zatwierdzone do użytku przez brytyjski system opieki medycznej NHS.

Wspomaganie oddychania, znane jako utrzymanie stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP), jest szeroko stosowane 
w szpitalach we Włoszech i Chinach. Cel: pomoc pacjentom z COVID-19 z poważnymi infekcjami płuc w łatwiejszym oddychaniu w sytuacjach, gdy sam tlen jest niewystarczający.

Od środy 18 marca inżynierowie z UCL i HPP oraz klinicyści z UCLH nieprzerwanie pracowali w centrum inżynieryjnym UCL MechSpace nad przeprowadzeniem inżynierii wstecznej urządzenia, które może szybko wyprodukować tysiące podmiotów. Otrzymało ono rekomendację brytyjskiej agencji ds. leków (MHRA).

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!