Mercedes-Benz Polska wpiera WOŚP!

Ostatnio docierają do nas smutne informacje, że 17% zainfekowanych koronawirusem w Polsce to personel medyczny. W tej sytuacji Mercedes-Benz przekazuje kolejną transzę pomocy: po użyczeniu floty samochodowej, 100 000 zł trafi na konto Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

„Wszystkie spółki Mercedesa w Polsce, od produkcji przez sprzedaż po usługi finansowe wspierają działania przeciwdziałania pandemii” – mówi Ewa Łabno-Falęcka z Mercedesa. – „Zapewniamy pomoc logistyczną w postaci samochodów osobowych i dostawczych dla placówek i organizacji medycznych, udostępniamy swoje kanały społecznościowe na potrzeby informacyjne, a na poziomie centrali opracowujemy produkcję sprzętu medycznego. Nasze drukarki 3D mają produkować niebawem ustniki do respiratorów. Ale najcenniejsi są ludzie w kitlach i kombinezonach w szpitalach, klinikach i domach opieki. Oni sa obecnie najcenniejszym zasobem i to oni powinni pierwsi dostać wszystko, czego potrzeba.”

Przeczytaj także: Mercedes-Benz: druk 3D stosowany do prototypów wykorzystamy na cele walki z Covid-19

Pomoc jest niezbędna, aby uchronić personel medyczny przed infekcją. Dlatego Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Financial Services przekazują 100 000 zł na rzecz Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na walkę z COVID-19. „Mamy pełne zaufanie do WOŚP, który ma doskonałe rozpoznanie sytuacji w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować właśnie z tą organizacją” – mówi Ewa Łabno-Falęcka.  

Zobacz: Inżynierowie drukują w technice 3D przyłbice. Pomagają medykom w walce z koronawirusem

Gdy jedni dla wspólnego dobra ograniczają swoje aktywności, inni pracują dzień i noc ratując nasze zdrowie, nierzadko poświęcając własne. Personel medyczny stanął w obliczu niezwykłego wyzwania, ale aby mu sprostać,  potrzebuje odpowiednich narzędzi. Potrzeby są ogromne i wymagają wsparcia wszystkich podmiotów społeczeństwa obywatelskiego.

Ważne: Volkswagen produkuje osłony chroniące twarz techniką druku 3D

Środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego oraz  środki ochrony osobistej personelu medycznego w walce z koronawirusem. Dotychczas WOŚP zakupiła m.in. 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, które trafiają do szpitali wybranych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, a także ponad 150 kardiomonitorów i 3000 testów na koronawirusa. 

Kolegium Uniwersyteckie w Londynie, londyński szpital University College i Formuła 1 opracowują aparaty oddechowe, które pomagają ratować życie

Aparaty oddechowe, które mogą pomóc uchronić pacjentów z COVID-19 przed intensywną opieką medyczną – przystosowane przez inżynierów mechaników z Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie (UCL) oraz klinicystów z londyńskiego szpitala University College (UCLH) we współpracy z Mercedes-AMG High Performance Powertrains  (Mercedes-AMG HPP) – zostały zatwierdzone do użytku przez brytyjski system opieki medycznej NHS.

Wspomaganie oddychania, znane jako utrzymanie stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP), jest szeroko stosowane 
w szpitalach we Włoszech i Chinach. Cel: pomoc pacjentom z COVID-19 z poważnymi infekcjami płuc w łatwiejszym oddychaniu w sytuacjach, gdy sam tlen jest niewystarczający.

Od środy 18 marca inżynierowie z UCL i HPP oraz klinicyści z UCLH nieprzerwanie pracowali w centrum inżynieryjnym UCL MechSpace nad przeprowadzeniem inżynierii wstecznej urządzenia, które może szybko wyprodukować tysiące podmiotów. Otrzymało ono rekomendację brytyjskiej agencji ds. leków (MHRA).

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze