Mercedes-AMG GT Black Series ma problem z przewodami. Auta muszą trafić do serwisu

Mercedes-Benz ogłosił akcję przywoławczą dla modelu Mercedes-AMG GT Black Series. Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych zostało siedem egzemplarzy.

Mercedes-Benz ogłosił akcję przywoławczą dla modelu Mercedes-AMG GT Black Series. Powodem skierowania samochodów do autoryzowanych stacji obsługi są problemy z wiązkami przewodów przednich czujników prędkości obrotowej kół.

Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych zostało siedem egzemplarzy, które wyprodukowane zostały pomiędzy 10 października 2019 roku a 22 grudnia 2021 roku.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu producenta, długość wspomnianych wiązek może nie być zgodna z wymaganiami, co przy pełnym skręcie kierownicy lub przy pełnym wysunięcie/wsunięciu zawieszenia może „powodować naprężenia rozciągające, a w konsekwencji uszkodzenie wiązki przewodów”. Nie jest wykluczone, że w związku z pogorszeniem działania systemów regulacji dynamiki jazdy może zwiększyć się ryzyko wypadku.

Właściciele objętych akcją naprawczą samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu bezpłatnej wymiany przednich czujników prędkości obrotowej.

Nowy Mercedes-AMG GT Black Series - stworzony do ostrej jazdy po torze
Mercedes-AMG GT Black Series (Kraftstoffverbrauch kombiniert: 12,8 l/100 km, CO2-Emissionen kombiniert: 292 g/km), 2020, Exterieur, Front, Frontdiffusor, Kühlergrill, Seite, hightechsilber // Mercedes-AMG GT Black Series (combined fuel consumption: 12,8 l/100 km, combined CO2 emissions: 292 g/km), 2020, Exterieur, front, front diffusor, radiator grille, side, hightechsilver

Mercedes-AMG GT Black Series i najmocniejszy silnik stworzony dotychczas w Affalterbach

Mercedes-AMG GT Black Series to auto wybitnie sportowe, napędzane 4-litrowym V8 Bi-turbo i ważące 1615 kg. To najmocniejszy silnik V8 stworzony dotychczas w Affalterbach. Silnik generuje tu 730 KM i 800 Nm, co pozwala na osiągnięcie „setki” w zaledwie 3.2 sekundy – a to o ponad pół sekundy szybciej od AMG GT. Natomiast 200 km/h osiąga w niecałe… 9 sekund! Całość przekazywana jest na tylne koła dzięki 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej AMG.

Umieszczona na samym szczycie hierarchii AMG, GT Black Series pojawiła się w salonach na początku 2021 roku z ceną bazową 1 205 374 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze