Karolina Chojnacka

Mercedes-AMG GT Black Series kosztuje 1650 złotych za 1 KM

Najmocniejszy silnik V8 AMG nie jest tani.

Mercedes-AMG wypuścił swoje najpotężniejsze V8 w Mercedes-AMG GT Black Series, ale dodanie tego rekordowego coupe do swojej kolekcji samochodów kosztuje. Jest ponad dwukrotnie droższy od wariantu GLS Maybacha.

Umieszczona na samym szczycie hierarchii AMG, GT Black Series pojawi się w salonach na początku 2021 roku z ceną bazową 1 205 374 złotych. Ceny standardowego GT zaczynają się od 432 352 złotych, więc można by kupić dwa modele podstawowe i zbudować garaż, aby je przechowywać za mniej więcej taką samą kwotę, jaka jest wymagana do zakupu Black Series.

Wygląda jednak na to, że król wszystkich GT zasługuje na swoją popularność… i cenę.

Mercedes-AMG GT Black Series

Przeczytaj też: Nowy Mercedes-AMG GT Black Series – stworzony do ostrej jazdy po torze

Motor nowego AMG GT Black Series bazuje na 4-litrowym silniku V8 biturbo z suchą miską olejową, to z uwagi na liczne modyfikacje otrzymał inne oznaczenie wewnętrzne – M178 LS2.

Osiąga on moc 537 kW (730 KM) przy 6700-6900 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 800 Nm w zakresie 2000-6000 obr./min i „kręci się” do 7200 obr./min. Nowe wałki rozrządu oraz kolektory wydechowe są dostosowane do nowej kolejności zapłonu i dodatkowo usprawniają cykl gazowy.

Nowa jednostka zapewnia AMG GT Black Series absolutnie imponujące osiągi: dwudrzwiowe coupé rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a do 200 km/h – w niecałe 9 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

Nowy Mercedes-AMG GT Black Series jest bardzo blisko spokrewniony z maszynami wyścigowymi. Jak blisko? Kierowca GT3 Maro Engel w imponującym stylu zademonstrował to na północnej pętli Nürburgringu. Notując oficjalnie zmierzony i poświadczony notarialnie czas 6:43,616 min dla toru o długości 20,6 km!

Przeczytaj też: Mercedes-AMG GT Black Series podbija tor Nürburgring – zobaczcie ten niesamowity przejazd!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze