Karolina Chojnacka

Mazda rozszerza gamę SUV-ów. Jak nowe modele będą się nazywać i kiedy wyjadą na drogi?

Mazda ogłosiła rozszerza swoją gamę samochodów typu SUV od 2022 roku. Dwa nowe samochody zostaną wprowadzone na europejski rynek w ciągu najbliższych dwóch lat.

Aby sprostać rosnącym potrzebom rynku, Mazda zaoferuje europejskim klientom szerszy wybór samochodów typu SUV.

Nowa Mazda CX-60 oraz Mazda CX-80 zostaną wprowadzone na rynek europejski w ciągu najbliższych dwóch lat. Dodatkowo producent poinformował, że nowa Mazda MX-30 z silnikiem Wankla, w charakterze generatora zasięgu zadebiutuje w salonach sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku. Mazda CX-5 i inne modele, takie jak CX-30, nadal będą odgrywać kluczową rolę w gamie aut typu SUV Mazdy.

Mazda CX-60 i Mazda CX-80 – co o nich wiemy?

Modele CX-60 i CX-80, wyposażone odpowiednio w dwa i trzy rzędy siedzeń, mają zapoczątkować europejską premierę samochodów hybrydowych typu plug-in, wyposażonych w czterocylindrowe rzędowe silniki benzynowe połączone z silnikiem elektrycznym. Ponadto, japoński producent zapewnia, że do oferty zostaną wprowadzone sześciocylindrowe, rzędowe silniki: benzynowy nowej generacji e-Skyactiv X i silnik wysokoprężny Skyactiv-D, połączone z 48-woltowym systemem miękkiej hybrydy.

Mazda MX-30 z silnikiem Wankla

W pierwszej połowie 2022 roku na drogi wyjedzie nowa wersja Mazdy MX-30, pierwszego seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego japońskiego producenta, który będzie wykorzystywać unikatowy dla firmy silnik Wankla w roli generatora energii elektrycznej.

Od około 2025 roku Mazda ma wprowadzić szereg nowych samochodów zbudowanych na nowej platformie przeznaczonej dla samochodów elektrycznych. Wraz z wprowadzeniem tych modeli Mazda jest na właściwej drodze do zakończenia elektryfikacji całej gamy do 2030 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze