Karolina Chojnacka

Mazda kończy produkcję popularnego modelu. Co go zastąpi?

Jeśli mieliście w planach kupno tego modelu Mazdy, to musicie się śpieszyć. Koniec produkcji nastąpi jeszcze w tym roku.

Mazda CX-3 zadebiutowała w 2015 roku. Najmniejszy crossover Mazdy cieszył się w Polsce całkiem sporą popularnością. Jeśli mieliście w planach kupno tego modelu Mazdy, to musicie się śpieszyć. Japoński producent planuje zakończyć produkcję CX-3 w grudniu 2021 roku.

Mazda kończy produkcję CX-3

Jak informuje IBRM Samar, u polskich dealerów wciąż jest jeszcze około 90 egzemplarzy Mazdy CX-3. To ostatnia pula, gdyż Mazda Motor Poland nie zamierza już zamawiać kolejnej. Szymon Sołtysik z Mazda Motor Poland, cytowany przez Autokatalog.pl, wyznał:

Kończymy przyjmowanie zamówień na Mazdę CX-3, ostatnie egzemplarze na Europę będą wyprodukowane w grudniu. Jako Mazda Motor Poland, ze względu na zbliżający się koniec roku, już nie planujemy zamawiać tego modelu do produkcji w najbliższych miesiącach, gdyż samochody z 2021 dotarłyby do nas w 2022 roku.

Mazda CX-3
Mazda CX-3, fot. materiały prasowe / Mazda

Miejsce Mazdy CX-3 ma częściowo zająć nieco większy model – CX-30, produkowany od 2019 roku. W planach japońskiego producenta są też kolejne, większe modele z rodziny SUV-ów - CX-60 i CX-80.

Komentarze:

A. Krysiak - 15 listopada 2021

Szkoda, bo to bardzo dobry samochod. Sam mam ten model od trzech lat I jestem z niego bardzo zadowolony.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze