Mazda CX-60 – najmocniejszy seryjny samochód w historii marki. Wiemy, ile kosztuje!

Mazda CX-60 to nowy flagowy SUV japońskiego producenta. To pierwszy samochód Mazdy, który w Europie będzie oferowany z napędem hybrydowym typu-plug in, a także największy i najmocniejszy samochód w ofercie marki.

Mazda CX-60 to największy samochód w europejskiej ofercie japońskiego producenta. SUV ma 4745 mm długości, 1890 mm szerokości i 1680 mm wysokości, czyli jest o ponad 20 cm dłuższy od CX-5. Stylistycznie SUV jest rozwinięciem designu Kodo, który dobrze znamy już z innych modeli marki.

We wnętrzu samochodu wprowadzono nową stylistykę Kaichô, bazującej na połączeniu różnych materiałów i faktur, takich jak drewno klonowe, skóra nappa, japońskie tkaniny i chromowane detale, oraz Musubu, czyli sztuki introligatorskiego łączenia elementów, która stanowiła inspirację dla wyróżniającego przeszycia kokpitu.

Mazda CX-60
Mazda CX-60, fot. materiały prasowe / Mazda

Na wyposażeniu Mazdy CX-60 znalazł się między innymi system kamer 360 stopni, funkcja wykrywania pieszych, tempomat adaptacyjny, a także bezprzewodowy interfejs Apple CarPlay i Android Auto. System dostosowywania optymalnej pozycji za kierownicą rozpoznaje osobę siedzącą na fotelu kierowcy i automatycznie dopasowuje pozycję fotela, ustawienia kierownicy, lusterek, wyświetlacza HUD, a nawet parametry systemów audio i klimatyzacji – do budowy ciała i osobistych preferencji kierowcy.

Mazda CX-60
Mazda CX-60, fot. materiały prasowe / Mazda

Mazda CX-60 – silnik

Mazdę CX-60 napędza czterocylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 2,5 litra, połączona z silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM. Łączna moc układu to 327 KM, a maksymalny moment wynosi 500 Nm. Całość jest dostarczana na koła za pośrednictwem klasycznego 8-biegowego automatu. Japoński producent zaznacza, że wartości te w zupełności wystarczą do dynamicznej jazd. Od 0 do 100 km/h w samochód przyspiesza w zaledwie 5,8 sekundy.

Gdy naładujemy baterię o pojemności 17,8 kWh do pełna, Mazda CX-60 przejedzie około 63 kilometrów w trybie napędu czysto elektrycznego, przy prędkościach do 100 km/h.

Mazda CX-60
Mazda CX-60, fot. materiały prasowe / Mazda

Mazda zapowiada, że w najbliższych latach będzie kontynuować rozwój zelektryfikowanych jednostek napędowych. Nie oznacza to jednak, że CX-60 będzie dostępny wyłącznie jako hybryda. Na rynek wprowadzone zostaną także  sześciocylindrowe, rzędowe silniki: benzynowy nowej generacji e-Skyactiv X i wysokoprężny Skyactiv-D, połączone z 48-woltowym systemem miękkiej hybrydy.

Mazda CX-60
Mazda CX-60, fot. materiały prasowe / Mazda

Mazda CX-60 – cena w Polsce

Ceny Mazdy CX-60 startują od 229 900 złotych, za wersję podstawową Prime-Line. SUV w wyższej wersji wyposażenia Exclusive-Line to wydatek minimum 239 900 złotych, a Homura – 240 900 złotych. W najbogatszej wersji, Takumi, Mazda CX-60 kosztuje 258 900 złotych.

Dealerzy Mazdy rozpoczną przedsprzedaż już od 9 marca z dostawą pierwszych samochodów po wakacjach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze