Karolina Chojnacka

Maserati zapowiada sportowy kabriolet. Zobaczcie zdjęcia prototypowego MC20 Cabrio

Maserati MC20 lada moment doczeka się wersji z otwieranym dachem. Włosi ukrywają jednak nowy wariant. Prototyp „zdobi” specjalny kamuflaż w postaci zachmurzonego nieba.

Prototyp nowego kabrioletu Maserati MC20 opuścił bramy historycznej fabryki w Modenie. Tym razem Maserati wybrało nowy wygląd kamuflażu, przedstawiający zachmurzone niebo.

Maserati MC20 Cabrio
Maserati MC20 Cabrio, fot. materiały prasowe / Maserati

Podobnie jak MC20 coupé, nowy model pozostaje jedyny w swoim rodzaju. Nadwozie jest w całości wykonane z włókna węglowego i materiałów kompozytowych. Identyczne rozwiązanie opracowane zostało dla wszystkich przyszłych konfiguracji: coupé, kabrioletu i, w przyszłości, elektrycznego.

Sercem Maserati MC20 Cabrio pozostaje umieszczony centralnie 3,0-litrowy silnik Nettuno, który opiera się na parze turbosprężarek. Generuje on moc 621 koni mechanicznych przy 7500 obr./min i 729 Nm momentu obrotowego między 3000 a 5500 obr./min. Maserati MC20 przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy.

Nettuno to sześciocylindrowy silnik z dwiema świecami zapłonowymi na cylinder, suchą miską olejową oraz bezpośrednim i pośrednim układem wtrysku paliwa. Obraca tylne koła za pośrednictwem ośmiobiegowej, dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów i mechanicznego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu.

Maserati MC20 Cabrio
Maserati MC20 Cabrio, fot. materiały prasowe / Maserati

Nieznana jest jeszcze data premiery kabrioletu, ale można przewidywać, że Maserati MC20 Cabrio trafi na rynek za kilka miesięcy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze