Karolina Chojnacka

Wyścig, który przejdzie do historii! Bolid F1 rywalizuje z samochodem WRC i Formuły E

Dziennikarze programu „Top Gear” przygotowali wyjątkowy drag race. Kultowy brytyjski program motoryzacyjny zebrał do bezpośredniej rywalizacji bolid F1, samochód rajdowy WRC oraz bolid Formuły E.

Trzy różne światy, trzy motoryzacyjne legendy. Bolid F1, samochód rajdowy WRC oraz elektryczny bolid Formuły E – każdy z pojazdów jest stworzony przede wszystkim do szybkiego pokonywania zakrętów. Każdy z nich w zupełnie innych warunkach, bo czego innego potrzeba na klasycznym torze wyścigowym, drogowym odcinku specjalnym czy ulicznym torze wyścigowym.

Wyścig, który przejdzie do historii! Bolid F1 rywalizuje z samochodem WRC i Formuły E
Wyścig, który przejdzie do historii! Bolid F1 rywalizuje z samochodem WRC i Formuły E, screen z serwisu YouTube / Top Gear

Mercedes AMG F1 W10 EQ Power+ to mistrzowski bolid Lewisa Hamiltona z 2019 roku. Turbodoładowany silnik 1.6 V6 wraz z jednostką elektryczną generuje 1014 KM.

Zbudowany przez M-Sport, Ford Fiesta WRC ma napęd na cztery koła i silnik generujący 380 KM.

Elektryczne silniki wyścigówki DS E-Tense FE21 ekipy DS Techeetah generują 304 KM mocy, która jest przekazywana tylko na tylną ość. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 2,8 sekundy.

Który z nich okaże się najszybszy?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze