Karolina Chojnacka

Marzysz o pracy w motorsporcie? FIA ma dla ciebie rady

Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie wydała broszurę, która ma na celu inspirowanie i zachęcanie dziewcząt oraz młodych kobiet do rozważenia możliwości pracy w sportach motorowych, zarówno na torze, jak i poza nim.

Broszura Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie opisuje role i kariery 22 kobiet, które dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazują czytelniczkom drogę, jak stać się kolejną kobietą w sporcie motorowym.

Wydawcy zadbali o różnorodność bohaterek broszury, tak by każda młoda dziewczynka znalazła inspirację dla siebie. Chcąca spełniać się za kierownicą czytelniczka pozna historie Tatiany Calderón, Sophii Flörsch, Fabrizii Pons czy Molly Taylor. Ścisłe umysły mogą zainspirować się historiami Margi Torres Díez, będącej inżynierem przytorowej jednostki napędowej w zespole Mercedesa lub Ruth Buscombe, inżynier strategii zespołu Alfa Romeo Racing. Z kolei dziewczynki wiążące swoją karierę z mediami poznają bliżej kulisy pracy Nicoletty Russo, oficer prasowej Hyundaia oraz Nicki Shields, dziennikarki i prezenterki telewizyjnej.

Przeczytaj też: Sophia Flörsch krytykuje pomysł stworzenia kobiecej, wyścigowej serii w e-sporcie

Chętnym poznać dokładniej historie i wskazówki bohaterek broszury, polecamy odwiedzić stronę Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie.

Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie powstała w 2009 roku. Jej celem jest między innymi ułatwienie i docenienie udziału kobiet w sportach motorowych, we wszystkich możliwych aspektach, czy to jako zawodniczek, urzędniczek, szefów zespołów, inżynierów czy mechaników.

Marzysz o pracy w motorsporcie? FIA ma dla ciebie rady

Komisja promuje kobiety w motorsporcie między innymi za pośrednictwem mediów oraz organizacji międzynarodowych wydarzeń. Opracowuje też programy społeczne i edukacyjne, zachęcające kobiety do większego udziału w świecie sportów motorowych, oraz uświadamia młode kobiety w kwestii bezpieczeństwa drogowego.

Przeczytaj też: Minęło 10 lat od stworzenia Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie

Od początku powstania komisji, na jej czele stoi Michèle Mouton, która jest pewna, że podjęte działania poprawiły promocję i integrację kobiet w sportach motorowych:

W naszym sporcie pracuje już wiele kobiet odnoszących duże sukcesy, ale musimy również inwestować w przyszłość i zachęcać młode pokolenie do postrzegania go jako świata równych szans.

Nasza praca trwa, a misja nie zmieniła się przez lata, jednak tempo działań stale wzrasta i już odczuwam prawdziwą zmianę w postrzeganiu kobiet w sporcie i możliwościach dla nich dostępnych. Wszyscy związani z naszą komisją, a także wszystkie krajowe władze sportowe i zainteresowane strony, które wspierają nasze działania – pomagają nam osiągnąć nasze cele, a niektóre z marzeń, które mieliśmy na początku, stają się rzeczywistością. To niezmiernie satysfakcjonujące.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze