Maria de Villota straciła oko. Stan nadal bardzo ciężki

Jak informowałyśmy wcześniej, Maria de Villota, kierowca testowy w Marussia F1 Team, uległa poważnemu wypadkowi podczas testów. Dalsze doniesienia mówią, że zawodniczka w wyniku wypadku straciła oko.

Dziś rzecznik  Marussia F1 Team poinformował, że Maria de Villota w wyniku wypadku na lotnisku Duxford straciła prawe oko. Mimo wielkich starań chirurgów, nic nie dało się zrobić. Zawodniczka wciąż znajduje się w krytycznym stanie.

Maria doznała poważnych obrażeń w obrębie twarzy i czaszki. Przeszła skomplikowaną operację, która trwała całą noc.

„Wciąż oczekujemy na informacje dotyczące tego, czy podczas wypadku doszło do uszkodzenia mózgu” – powiedział prezydent hiszpańskiej Federacji Motorsportowej. Dodał również, że Marię czekają kolejne operacje i w tym celu zostanie przetransportowana ze szpitala w Cambridge do placówki w Londynie.

Maria de Villota
fot. materiały zawodniczki

Okoliczności wtorkowego wypadku wciąż nie są znane. Wiemy jedynie, że de Villota podczas testu bolidu z nieznanych przyczyn przyspieszyła i uderzyła w ciężarówkę wypełnioną sprzętem należącym do jej zespołu. Główna siła uderzenia skoncentrowała się na przodzie samochodu i kasku zawodniczki. Maria pozostawała nieruchoma przez kwadrans, po czym zaczęła wykazywać słabe oznaki przytomności. Pomoc zjawiła się w ciągu kilku minut. Chociaż stan Marii jest bardzo poważny, to jednak również stabilny. Znajduje się pod najlepszą możliwą opieką.

O wypadku Marii de Villota pisałyśmy również tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze