Maria de Villota ambasadorką MINI

29 maja 2013
Maria de Villota została oficjalną ambasadorką MINI. W samochodach tej marki ścigała się najczęściej. W szczególności będzie promować model John Cooper Works.

Maria spotkała się z przedstawicielem MINI na ekspozycji Casa Decor mieszczącej się w byłym budynku ambasady brytyjskiej w Madrycie.

Maria na ekspozycji Casa Decor
fot. MINI

Maria była pierwszą Hiszpanką, która została kierowcą testowym w Formule 1 i pierwszą, która wzięła udział w wyścigowych mistrzostwach samochodów turystycznych WTCC.

W sezonach 2009 i 2010 reprezentowała barwy klubu Atlético Madryt w Superleague Formula. Po tragicznym wypadku na aerodromie w Duxford, podczas którego straciła oko, Maria – chociaż sama już czynnym kierowcą być nie może – dzieli się swoim doświadczeniem z innymi z nieustającą energią i entuzjazmem. Intensywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa jazdy na torach wyścigowych, wspiera młodych kierowców i poświęca się działalności charytatywnej. Wszystko to jest dla MINI dobrą bazą do współpracy, ponieważ wpisuje się w deklarowaną filozofię marki.

Nowa ambasadorka marki MINI - Maria de Villota
fot. MINI

„To dla mnie początek nowej przygody”- mówi Maria.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!