Karolina Chojnacka

Manhart ER 800 – 800 KM za 800 tysięcy złotych, ale bez prawa do rejestracji. Kto to kupi?

Niemiecki tuner Manhart wziął na warsztat Mercedesa AMG E63 S i stworzył bardzo drogi samochód, którego nie da się zarejestrować. A wygląd? To kwestia dyskusyjna.

Projekty Manharta zawsze były zachwycające! Poprawa osiągów, dodanie kilku charakterystycznych akcentów i ta dam… Mamy jeżdżące arcydzieło! To arcydzieło imponuje mocą, z pewnością jeździ bardzo szybko, ale nie każdy kierowca będzie mógł się o tym przekonać…

Manhart ER 800
Manhart ER 800, fot. materiały prasowe / Mercedes

Manhart ER 800 to zmodyfikowany Mercedes AMG E63 S. Liczba w nazwie odnosi się do mocy jednostki napędowej – czterolitrowe V8 zamiast seryjnych 603 KM, ma aż 798 KM. Moment obrotowy wzrasta z 850 Nm do 1070 Nm.

Niemiecki tuner nie podał osiągów zmodyfikowanego pojazdu, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że E63 S od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,4 sekundy, to ER 800 zapewne robi to poniżej 3 sekund.

Manhart zamontował w ER 800 nowy układ hamulcowy z ceramiczno-karbonowymi tarczami o średnicy 405 mm na przedniej osi, 21-calowe obręcze i obniżył zawieszenie. Zmieniono także orurowanie od turbosprężarki i zainwestowano świeżutkie katalizatory. Tylko, że…

Dwa ostatnie wymienione przez nas elementy nie mają szans na przejście certyfikacji TÜV, więc wyposażony w nie samochód nie zaliczy w Niemczech badania technicznego. Z tego względu tuner zaznacza, że to opcja wyłącznie na eksport.

Manhart ER 800
Manhart ER 800, fot. materiały prasowe / Manhart

Manhart ER 800 – cena

Cena samochodu po przeróbkach Manharta wzrasta z 600 tysięcy złotych, które trzeba wydać na podstawowe E63 S w salonie, do ponad 800 tysięcy złotych. Komplet dodatków niemieckiego tunera kosztuje w przeliczeniu ponad 216 tysięcy złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze