Quantcast
Karolina Chojnacka

Manhart RQ 900 – podrasowane Audi RS Q8 o wyglądzie bestii i mocy 918 KM

Niemiecki tuner Manhart wziął na warsztat Audi RS Q8 i stworzył prawdziwą drogową bestię. Tylko na niego spójrzcie, efekt jest zniewalający! Az chce się wskoczyć za kierownicę i budzić zazdrość innych kierowców na drogach!

Już na pierwszy rzut oka widać, że auto zostało poddane modyfikacjom przez Manharta. Charakterystyczne dla niemieckiego tunera czarny lakier, złote złote pasy przez całą długość samochodu i ogromna nalepka Manhart na przedniej szybie nie pozostawiają żadnych wątpliwości, kto odpowiada za stworzenie tej drogowej bestii.  

Manhart RQ 900
Manhart RQ 900, fot. materiały prasowe / Manhart

Dodajmy do tego grill, poszerzenia nadkoli, spojler dachowy, lotkę na klapie, boczne nakładki na progi oraz dyfuzor z karbonu i mamy auto z piekła rodem.

Manhart RQ 900
Manhart RQ 900, fot. materiały prasowe / Manhart

Pneumatyczne zawieszenie Manharta RQ 900 zostało obniżone o 30 mm w stosunku do RS Q8, które i tak miało obniżone zawieszenie względem Q8.

Manhart RQ 900
Manhart RQ 900, fot. materiały prasowe / Manhart

Manhart RQ 900 ma 918 KM mocy i 1 180 Nm momentu obrotowego. Ależ on musi mieć przyspieszenie! Możemy się tego tylko domyślać, bo tuner nie podaje oficjalnych informacji na ten temat.

Wzrost mocy w stosunku do RS Q8 inżynierowie uzyskali dzięki zmianie oprogramowania silnika oraz zastosowaniu kilku modyfikacji, takich jak na przykład użycie karbonowego dolotu firmy Eventuri, zmianę turbin na większe czy wstawienie w miejsca oryginalnego intercoolera swojego autorskiego. Całość modyfikacji uzupełnia sportowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej z nowymi katalizatorami.

Żeby postawić Manharta RQ 900 w swoim garażu, trzeba liczyć się z wydatkiem 68 tysięcy euro. I oczywiście posiadać Audi RS Q8.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze