Louis Vuitton oprowadzi Cię po mieście

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników iPhonów. Już teraz możecie pobrać na swój telefon aplikację pozwalającą na zlokalizowanie intersujących, a często nie zawsze popularnych miejsc, do których warto się udać nie tylko na zakupy.

fot. iTunes

„Amble” – tak nazywa się aplikacja sygnowana przez Louis Vuitton, okrzykniętego „mistrzem podróżowania w wielkim stylu”. Każdy kto nie zależnie od miejsca pobytu lubi być na czasie, może już dzisiaj pobrać program za darmo w internetowym sklepie iTunes. Lokalizator póki co w języku angielskim spełnia wiele funkcji.

Po pierwsze podpowiada nie tylko adresy popularnych i znanych miejsc zagubionym, ale także informuje o nowootwartych sklepach, galeriach, restauracjach. Aplikacja podpowiada również miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas.

Po drugie Amble rejestruje cały czas na telefonie, wybierane lokalizacje, do których z pozycji telefonu można dodać swoje .własne informacje i zdjęcia. Wszystkie te dane można potem pobrać na komputer, a następnie dzielić się nimi z innymi użytkownikami na świecie poprzez stronę ww.louisvuittonamble.com.

Amble, daje także możliwość, wkroczenia na chwilę do świata gwiazd, pokazując ulubione miejsca takich gwiazd jak Sofia Copolla i Sarah Jessica Parker.

 

 

 

 
Najnowsze

I Ogólnopolski Dzień Motocyklistki na warszawskim Bemowie

14 maja, na autodromie lotniska Bemowo w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: pierwszy w historii przygotowany na tak dużą skalę, Ogólnopolski Dzień Motocyklistki, organizowany przez kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl.

 

Pokaz stuntu motocyklowego zaczyna się o 11.00. Na zdjęciu Ewa Pieniakowska.
fot. Motocaina

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy wszystkie kobiety, także te, które dopiero rozważają zakup dwóch kółek. Chcemy celebrować wspólnie z początkującymi, czy doświadczonymi już motocyklistkami oraz paniami, które jeżdżą skuterami, I Ogólnopolski Dzień Motocyklistki. Wydarzenie organizuje kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl i zaprzyjaźnione motocyklistki.

Gwoździem programu, na zakończenie imprezy, będzie parada w eskorcie policji przez centrum Warszawy, wiodąca z Bemowa na plac Teatralny. Zanim jednak wyjedziemy z autodromu,  na lotnisku planujemy mnóstwo atrakcji. Zaczynamy punktualnie o godzinie 11.00 niesamowitym pokazem motocyklowego stuntu (widowiskowych akrobacji) w wykonaniu jedynych polskich zawodniczek tej dyscypliny: Ewy Pieniakowskiej oraz Moniki Koch. Swoje umiejętności i maszyny pokażą także panie startujące w trialu, motocrossie, na żużlu, w wyścigach motocyklowych i rajdach. Na scenie o swoich podróżach opowiedzą także motocyklistki, które przemierzają na swoich jednośladach cały świat. Swój udział zapowiedziały także znane kobiety – motocyklistki, m.in. Agnieszka Szulim, prezenterka i dziennikarka TVP. Nazwiska kolejnych celebrytek zostaną potwierdzone już niebawem!

W programie przewidujemy również: wystawę motocykli, skuterów, akcesoriów motocyklowych i skuterowych dla kobiet, pokazy mody jednośladowej, warsztaty podstawowej eksploatacji i napraw własnych maszyn, serwis kasków, przegląd ofert szkoleniowych dla pań, przejazdy pokazowe wielkimi jednośladami oraz tymi bardziej zwinnymi, między pachołkami, na zasadzie zawodów gymkhany. Planujemy także atrakcyjne konkursy z cennymi nagrodami, m.in. na najciekawiej ubraną lub wyróżniającą się ekipę motocyklistek lub skuterzystek.

Nie może Was zabraknąć!

Dopisz się do wydarzenia na Facebookukliknij tutaj.

Więcej informacji już wkrótce na www.motocaina.pl

 

Ogólnopolski Dzień Motocyklistki 2011

Najnowsze

Aicha des Gazelles – najtrudniejszy kobiecy rajd. Film

Pochodzące z całego świata miłośniczki sportu motorowego,  już od najbliższego weekendu przystąpią do rywalizacji w 21. edycji niezwykłego rajdu Aicha des Gazelles. Wśród 100 zgłoszonych załóg znalazły się cztery sponsorowane przez Women@Renault Dacia Duster.

W sobotę 19 marca w miejscowości Sete na wybrzeżu Morza Śródziemnego Francji, odbędzie się odbiór administracyjny oraz badanie techniczne, poprzedzające start w jedynym organizowanym na tak wielką skalę rajdzie terenowym wyłącznie dla Pań. Od 1990 r. mogą w nim brać udział kobiety między 18, a 65 rokiem życia. Rajd odbywa się na marokańskiej pustyni, a uczestniczki poza techniką jazdy przede wszystkim muszą wykazać się umiejętnością nawigowania przy użyciu kompasu, mapy oraz linijki. Jest to najcięższy pod względem fizycznym, technicznym oraz emocjonalnym rajd na świecie. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Trasa 21. edycji rajdu Aicha des Gazelle.

Zawodniczki mogą startować samochodem terenowym z napędem na 4 koła, crossover-em, quadem lub motocyklem. Zgodnie z regulaminem pojazd nie musi stanowić własności uczestniczki, może być to np. auto z wypożyczalni pod warunkiem wykupienia wszystkich dodatkowych ubezpieczeń. Ze względu na troskę o odpowiednie zabezpieczenie imprezy, organizator sam wyposaża pojazdy w system nawigacji satelitarnej. Oczywiście uczestniczki muszą posiadać ważne prawo jazdy oraz udokumentować przebyty kurs jazdy off-roadowej. Wymagana jest również podstawowa wiedza z dziedziny mechaniki samochodu, nie wspominając o umiejętności wymiany koła. W tym roku do udziału w rajdzie zakwalifikowało się ponad 200 kobiet.

Laureatki konkursu organizowanego Women@Renault.
fot. Women@Renault

Chociaż kryteria udziału w rajdzie nie są rygorystyczne, dla części z Pań z pewnością  przeszkodą w udziale w takim wydarzeniu może być bariera finansowa. Dlatego też sieć Women@Renault*, wyszła z inicjatywą i zorganizowała konkurs adresowany do kobiet należących do sieci, którego nagrodą było dołączenie do jednego z 4 sponsorowanych zespołów. Umiejętności 50-ciu zgłoszonych kandydatek, przetestowano podczas prób sportowych, technicznych, a także indywidualnych rozmów. Na ich podstawie dokonano selekcji 8 najlepszych kandydatek. Zawodniczki wystartują Dacią Duster, a ich kolejnym zadaniem będzie zdobycie podium i zmierzenie się z samą sobą podczas tego trudnego rajdu.

 

Przedstawiamy Wam 4 załogi Women@Renault Dacia Duster.

Załoga 315

FRANCE
Claire OBERTI
Ingénieur
1ère participation
FRANCE
Julie SALAMEIRE
Acheteuse
1ère participation

Panie zgodnie twierdzą, że połączyła je miłość do piachu. Jednak zamiłowanie do siatkówki plażowej już im nie wystarczało, więc postanowiły spróbować jak to jest jeździć autem po takiej nawierzchni. Julie i Claire obecnie pracują w Renault, a informacja o konkursie organizowanym przez Women@Renault była dla nich niczym gwiazdka z nieba.

Załoga 316

FRANCJA
Audrey BOURGOIS
chef de projet
FRANCJA
Sonia ELFAKIR
Chef de Projet

30- letnie Audrey i Sonia pracują dla Renault od 2005 roku. Odpowiedzialne są za opracowywanie strategii po sprzedażowej obsługi klientów marki Renault i Dacia na całym świecie. Udział w rajdzie jest spełnieniem ich młodzieńczych marzeń, a zarazem próbą charakteru. Panie nie mogą się już doczekac startu.

Załoga 317

FRANCJA
Isabelle BUKOWSKI
Responsable commerciale
FRANCJA
Anne SERINGE
Responsable marketing

Anne – kierowca oraz Isabel- pilot to francuska drużyna pracująca w dziale IT Renault. Panie jakiś czas temu postanowiły, że raz na 10 lat, muszą odbyć jakaś wspólną przygodę: przemierzyć na piechotę nieznany zakątek świata lub dokonać czegoś równie ekstremalnego, aby wzmocnić ich przyjaźń. W tym roku po raz pierwszy wezmą udział w rajdzie. Jak same twierdzą, nie mogły wymarzyć sobie lepszej okazji ro realizacji swojego postanowienia.

Załoga 318

BELGIA
Sylvie DELCOUR
Commerciale
BELGIA
Marie SPEECKAERT
Event Project Manager

Sylvie jest zatrudniona przez Renault Belgique Luksemburg od 2001 roku. Od zawsze pociągała ją przygoda i rajdy. Ma już na swoim koncie dwa starty w tym rajdzie. Pierwszy ukończyła w 2005 roku jadąc motocyklem, w 2006 roku przesiadła się na auto z napędem 4×4. Dla Mary zafascynowanej Afryką jest to już piąty z kolei udział w Aicha des Gazelles.

Tych, którzy tak jak zawodniczki nie mogą się już doczekać startu rajdu, zapraszamydo przypomnienia sobie jak to było w ubiegłym roku.

* Women@Renault jest to przyjęty i propagowany przez producenta samochodów marki Renault projekt, który zakłada zapewnienie kobietom możliwości osiągania odpowiedniej pozycji w firmie. Program ma na celu nie tylko zwiększenie zatrudnia kobiet w sektorze motoryzacyjnym, ale również oferowanie możliwości rozwoju.

 

Rallye Aicha des Gazelles 2011

Najnowsze

Erica Enders najszybsza w Drag Racingu. Film

Erica Enders jadąca Chevroletem Cobalt w barwach ZaZa Energy, pobiła rekord świata, osiągając prędkość 343,63 km/h w 6.502 sekundy na torze w Gainesville Raceway. Jest obecnie najszybszą zawodniczką serii Pro Stock w Drag Racingu.

ZaZa Energy Chevrolet Cobalt na torze w Gainesville.
fot. z archiwum Victor Cagnazzi Racing

– To jest mój pierwszy tak znaczący rekord i jestem ogromnie podekscytowana. Nie może być lepszego dowodu na to jak duże postępy zrobiliśmy przygotowując się do sezonu 2011. Dwa tygodnie temu, podczas otwarcia sezonu w Pomona w Kalifornii, nie udało nam się tego osiągnąć, chociaż byliśmy tak blisko. Ale potwierdziliśmy tym samym, że ZaZa Cobalt ma potencjał, dlatego tym bardziej się cieszę, że tak szybko udało się to udowodnić.

Sezon 2011 jest dla Erici Enders i jej zespołu wyjątkowy, ponieważ zawodniczka po prawie 4 letniej współpracy z innymi teamami, postanowiła powrócić do Victor Cagnazzi Racing, w którym tak naprawdę w 2005 roku zaczynała karierę.

Enders ma nadzieję stać się pierwszą kobietą kierowcą w historii, która wygra wyścig Pro Stock. Chce również jako trzecia w historii wygrać mistrzostwa NHRA na profesjonalnym poziomie. Jak do tej pory udało się to tylko Shirley Muldowney i Angelle (Sampey) Drago.

– My po prostu chcemy się ścigać na miarę naszych możliwości. Poza tym chcemy to zrobić dla naszych fanów, którzy są z nami i bardzo mocno nas wspierają. To jest niezwykle mobilizujące, kiedy słyszę od innych kobiet, że moje osiągnięcia w sporcie motorowym, są dla nich inspiracją do realizacji własnych marzeń – powiedziała Enders.

Specjalnie dla fanów Drag Racingu, umieszczamy relację z 1 rundy serii Pro Stock 2011 NHRA Gatornationals. Ostatecznie Erica znalazła się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Najnowsze

Wyścig kartingowy kobiet na Małej Monzy

13 marca o godzinie 00.30 zakończył się I Wyścig Kobiet na Torze Kartingowym Mała Monza! Wyścig dostarczył sporo emocji - do udziału zgłosiło się ostatecznie 26 pań.

fot. Kamil Czaja
Nagrodzone uczestniczki.
fot. Kamil Czaja

Po kilkuminutowej jeździe próbnej zawodniczki odbyły kwalifikacje. Gościnnie w wyścigu udział wzięła Mistrzyni Polski w Rajdach Samochodowych w klasie N-1 – Magdalena Cieślik, która dodała otuchy zawodniczkom tuż przed startem.

Po wyrównanej walce do półfinału zakwalifikowało się 16 pań. W finale spotkały się najlepsze zawodniczki, które pokazały swoje ogromne umiejętności, w wielu przypadkach osiągając czas okrążenia poniżej 30 sekund. Na metę dojechały kolejno:

1. ASHANTI (Joanna Gawlik)

2. KARINA – ustanawiając rekord okrążenia wśród Pań – 29.037 (Karina Socha)

3. JENNY (Aleksandra Zając)

4. Joanna (Joanna )

5. NOEMI (Noemi Stanisławska)

6. HANKA (Anna Górska)

7. MIMSON (Joanna Brodacka)

8. MAYA (Maja Kostecka, 9 lat)

Gratulujemy raz jeszcze odwagi, umiejętności i sportowego zachowania!

Dzięki sponsorom Panie wygrały bardzo atrakcyjne nagrody oraz puchary. Dla przypomnienia, nagrodą główną był czterogodzinny kurs bezpiecznej jazdy, ufundowany przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy „TOR Rakietowa” za kolejne miejsca vouchery o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie internetowym Schaffashoes.pl.

Najnowsze