Karolina Chojnacka

Lewis Hamilton otrzyma tytuł szlachecki!

Do siedmiu tytułów mistrza świata F1, dołączy także tytuł szlachecki!

Lewis Hamilton zostanie odznaczony przez Królową Wielkiej Brytanii. Kierowca Formuły 1 otrzyma honorowy tytuł szlachecki „Sir”. Królowa w ten sposób ma wyrazić podziękowania kierowcy za spopularyzowanie Formuły 1 na Wyspach brytyjskich.

Jeszcze zanim oficjalnie ogłoszono tę informację, pojawiły się plotki o tytule szlacheckim dla Hamiltona, które sam zainteresowany bagatelizował:

Kiedy myślę o tym zaszczycie, przypomina mi się mój dziadek, który służył na wojnie. Myślę o sir kapitanie Tomie, który dopiero niedawno otrzymał tytuł szlachecki, a czekał na to sto lat. Są ludzie, którzy prowadzą szpitale. Pielęgniarki i lekarze, którzy ratują życie w najtrudniejszych czasach. To są niedoceniani bohaterowie. Ja nie patrzę na siebie w takich kategoriach.

Nigdy nikogo nie uratowałem. Tytuł szlachecki to niesamowity zaszczyt, jaki spotkał niewielką grupę ludzi. Mogę tylko powiedzieć, że stojąc na podium i słysząc hymn Wielkiej Brytanii, jestem bardzo dumny. Bycie Brytyjczykiem to dla mnie powód do dumy.

https://www.youtube.com/watch?v=q6hlR0GsOQI

Przeczytaj też: GP Turcji: Lewis Hamilton siedmiokrotnym mistrzem świata

Koledzy z paddocku, popierają pomysł nadania Hamiltonowi tytułu szlacheckiego. Jego rodak, jeżdżący dla McLarena Lando Norris, powiedział:

Osiągnął w sporcie tak wiele, jak żaden inny Brytyjczyk. W samej F1 tylko jedna osoba dokonała przed nim takich rzeczy. Michael Schumacher. Lewis działa też poza torem. Wielu innych sportowców za swoje osiągnięcia dostawało już tytuły szlacheckie, więc nie widzę powodu, dla którego on miałby go nie otrzymać.

Dobrze jest też, gdy dzieci, które chcą się zacząć ścigać, a nie wiedzą zbyt wiele o wyścigach, widzą kogoś takiego jak Lewis. Mogą się nim inspirować, próbować go naśladować.

Ron Dennis, były szef zespołu McLaren, w którym Lewis Hamilton zaczynał karierę w F1, również uważa, że to słuszna decyzja:

Lewis uczynił z Formuły 1 w Wielkiej Brytanii wielkie wydarzenie sportowe, teraz całe rodziny oglądają wyścigi, licząc na jego wygrane. Liczba telewidzów oglądających transmisje w telewizji zwiększyła się o kilkanaście procent, więcej ludzi jeździ na wyścigi. Dodatkowo prywatnie Lewis jest bardzo miłym, spokojnym i opanowanym człowiekiem. Moim zdaniem w pełni zasłużył sobie na taką nagrodę już teraz.

Na „nie” jest za to inny, odznaczony tytułem szlacheckim kierowca F1. Sir Jackie Stewart, trzykrotny mistrz świata, uważa, że odznaczenie należy się Hamiltonowi, jednak nie jest pewien, czy powinien je otrzymać w tak wczesnym momencie swojej kariery:

Hamilton jest bez wątpienia bardzo dobrym kierowcą, chciałbym, aby wygrywał kolejne wyścigi. Dzięki niemu więcej Brytyjczyków zainteresowało się Formułą 1, z pewnością należy mu się za to wielka nagroda. Nie należy jednak zapominać, że on jest jeszcze bardzo młody, a z takim odznaczeniem wiąże się duża odpowiedzialność.

https://www.youtube.com/watch?v=iSnMa5W_61k

Przeczytaj też: Lewis Hamilton chce pracować zdalnie!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze