Karolina Chojnacka

F1 będzie ścigać się na Monzy do co najmniej 2025 roku! Wiemy też kiedy wystartuje nowy sezon!

1 czerwca Dario Allevi, burmistrz miasteczka Monza, gdzie mieści się legendarny tor wyścigowy, ogłosił, że Formuła 1 przedłużyła umowę na organizację Grand Prix Włoch do 2025 roku.

To, że Liberty Media przedłużyło kontrakt z Autodromo Nazionale di Monza o kolejne kilka lat, to nie jedyna dobra informacja, którą przekazano tego dnia fanom F1. Jak ogłosił Allevi, tegoroczny wyścig o GP Włoch prawdopodobnie odbędzie się 6 września, ale bez udziału kibiców:

Otrzymałem oczekiwany telefon od prezesa Automobile Club d’Italia, Angelo Sticchi Damianiego, który potwierdził, że Grand Prix Włoch odbędzie się na Monzy 6 września.

Dla bezpiecznej organizacji wyścigu istotny jest fakt, że w miasteczku Monza już drugi dzień z rzędu nie odnotowuje się nowych zakażeń COVID-19.

Przeczytaj też: Motorsport w walce z COVID-19. Rywale łączą siły

W kwietniu dyrektor generalny F1, Chase Carey, poinformował kibiców królowej sportów motorowych o planowanej dacie rozpoczęcia sezonu i lokalizacji pierwszego wyścigu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy wyścig w sezonie 2020 odbędzie się na torze Red Bull Ring w Austrii w weekend 3-5 lipca. Kolejny wyścig odbędzie sie tydzień później na tym samym torze jako Grand Prix Styrii. 

Następne wyścigi na terenie starego kontynentu odbędą się:

19 lipca – Grand Prix Węgier

2 sierpnia – Grand Prix Wielkiej Brytanii

9 sierpnia – Grand Prix 70-lecia Formuły 1

16 sierpnia – Grand Prix Hiszpanii

30 sierpnia – Grand Prix Belgii

6 września – Grand Prix Włoch

We wrześniu, październiku i listopadzie kierowcy F1 najprawdopodobniej będą ścigać się w Eurazji, Azji i obu Amerykach. Sezon zakończy się w grudniu, wyścigami w Bahrajnie i tradycyjnym finałem w Abu Zabi, po ukończeniu 15-18 rund.

Prognozowany kalendarz F1 na sezon 2020

Wyścig o GP Austrii, jak i inne wyścigi w Europie, prawodopodobnie odbędą się bez udziału kibiców.

Przeczytaj też: 24-godzinny wyścig Le Mans odbędzie się wirtualnie!

Wszystkie plany Liberty Media mogą jednak ulec zmianie, ponieważ wciąż istnieje zagrożenie ze strony nieprzewidywalnego rozwoju epidemii koronawirusa.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze