F1 będzie ścigać się na Monzy do co najmniej 2025 roku! Wiemy też kiedy wystartuje nowy sezon!

02 czerwca 2020
1 czerwca Dario Allevi, burmistrz miasteczka Monza, gdzie mieści się legendarny tor wyścigowy, ogłosił, że Formuła 1 przedłużyła umowę na organizację Grand Prix Włoch do 2025 roku.
Loading module...

To, że Liberty Media przedłużyło kontrakt z Autodromo Nazionale di Monza o kolejne kilka lat, to nie jedyna dobra informacja, którą przekazano tego dnia fanom F1. Jak ogłosił Allevi, tegoroczny wyścig o GP Włoch prawdopodobnie odbędzie się 6 września, ale bez udziału kibiców:

Otrzymałem oczekiwany telefon od prezesa Automobile Club d'Italia, Angelo Sticchi Damianiego, który potwierdził, że Grand Prix Włoch odbędzie się na Monzy 6 września.

Dla bezpiecznej organizacji wyścigu istotny jest fakt, że w miasteczku Monza już drugi dzień z rzędu nie odnotowuje się nowych zakażeń COVID-19.

Przeczytaj też: Motorsport w walce z COVID-19. Rywale łączą siły

W kwietniu dyrektor generalny F1, Chase Carey, poinformował kibiców królowej sportów motorowych o planowanej dacie rozpoczęcia sezonu i lokalizacji pierwszego wyścigu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy wyścig w sezonie 2020 odbędzie się na torze Red Bull Ring w Austrii w weekend 3-5 lipca. Kolejny wyścig odbędzie sie tydzień później na tym samym torze jako Grand Prix Styrii. 

Następne wyścigi na terenie starego kontynentu odbędą się:

19 lipca - Grand Prix Węgier

2 sierpnia - Grand Prix Wielkiej Brytanii

9 sierpnia - Grand Prix 70-lecia Formuły 1

16 sierpnia - Grand Prix Hiszpanii

30 sierpnia - Grand Prix Belgii

6 września - Grand Prix Włoch

We wrześniu, październiku i listopadzie kierowcy F1 najprawdopodobniej będą ścigać się w Eurazji, Azji i obu Amerykach. Sezon zakończy się w grudniu, wyścigami w Bahrajnie i tradycyjnym finałem w Abu Zabi, po ukończeniu 15-18 rund.

Wyścig o GP Austrii, jak i inne wyścigi w Europie, prawodopodobnie odbędą się bez udziału kibiców.

Przeczytaj też: 24-godzinny wyścig Le Mans odbędzie się wirtualnie!

Wszystkie plany Liberty Media mogą jednak ulec zmianie, ponieważ wciąż istnieje zagrożenie ze strony nieprzewidywalnego rozwoju epidemii koronawirusa.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!