Karina Konys

Lego Technic – ranking 10 najciekawszych samochodów do zbudowania. Ceny

Zestaw klocków Lego Technic to dobry prezent dla osób kochających motoryzację. Zbudowanie samochodu z klocków Lego sprawi frajdę nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Oto 10 najciekawszych samochodów do zbudowania z klocków Lego.

Spis treści

Klocki Lego to jedne z najbardziej uwielbianych zabawek przez dzieci. Zestawy Lego Technic nadają się dla dzieci, które lubią samochody i inżynierię. Dzięki zestawowi dziecko już od najmłodszych lat będzie uczyło się jak działa samochód, ponieważ w zestawach buduje się nawet takie elementy pojazdu jak skrzynia biegów czy silnik. Dodatkowo za pomocą darmowej aplikacji CONTROL+ można wchodzić w interakcję z wieloma modelami i za jej pomocą dziecko może m.in. dodawać dźwięk, brać udział w wyzwaniach i udostępniać je znajomym. Ponadto złożenie całego zestawu zajmie waszemu dziecku sporo czasu, przez co wy będziecie mieć trochę czasu dla siebie.

Jednak zestawy Lego Technic mogą sprawić frajdę również starszym fanom motoryzacji. Nie wszyscy możemy mieć w swoim garażu pełnowymiarowe supersamochody, więc chociaż będziemy mieć ich mniejsze wersje na półce. Lego ma w swojej ofercie wiele wspaniałych modeli samochodów – takich, które istnieją na prawdę oraz takie, które zostały wymyślone na potrzeby filmów. Dużym zainteresowaniem cieszy się np. Lego Technic Shelby Mustang czy Lego Technic Ford Raptor, ale inne modele skradły serca klockowych majsterkowiczów.

Nadchodzą chłodne jesienne dni, więc spędzanie wieczorów nad budowaniem modelu idealnie wypełni nasz czas podczas depresyjnej pory roku. Oto 10 najciekawszych – według mnie – zestawów klocków Lego Technic.

Lego Technic Jeep Wrangler

Lego Technic Jeep Wrangler
Lego Technic Jeep Wrangler

Z zestawu Jeep  Wrangler będą się cieszyć fani pojazdów terenowych. W zestawie znajduje się 665 elementów, więc zbudowanie repliki nie zajmie tak dużo czasu. Dzięki temu istnieje większa szansa, że osoby niecierpliwe skończą budować zestaw. W zestawach z większą ilością elementów istnieje ryzyko, że osoba niecierpliwa nie ukończy budowy, ponieważ się podda. Zwłaszcza w przypadku dzieci, które często szybko się nudzą.

Po połączeniu wszystkich elementów otrzymamy replikę o wymiarach: 12 cm wysokości, 24 cm długości i 13 cm szerokości. Model wyposażony jest w komplet realistycznych detali z Jeepa Wranglera, takich jak klasyczne okrągłe reflektory, atrapa z siedmioma szczelinami, koło zapasowe i wyciągarkę. Ponadto w górnej części pojazdu znajduje się pokrętło, za pomocą którego możemy skręcać koła samochodu. Zestaw Lego Technic Jeep  Wrangler odpowiedni jest dla dzieci powyżej 9. roku życia.

Cena zestawu wynosi ok. 240 złotych.

Lego Technic Formuła E Porsche 99X Electric

Lego Technic Formuła E Porsche 99X Electric
Lego Technic Formuła E Porsche 99X Electric

Zestaw składa się z 422 elementów, z których powstanie model bolidu Formuły E. Po zbudowaniu model będzie miał 6 cm wysokości, 31 cm długości i 12 cm szerokości. W modelu znajdują się dwa silniki typu pull-back, które polegają na tym, że wystarczy bolidem cofnąć, po czym nacisnąć przycisk na nim i bolid ruszy do przodu. Takie rozwiązanie spodoba się szczególnie dzieciom, które mogą w dodatku zeskanować bolid za pomocą aplikacji LEGO Technic AR i  wybrać tor, a następnie wziąć udział w wyścigu. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 9. roku życia.

Natomiast cena zestawu Lego Technic Formuła E Porsche 99X Electric wynosi ok. 240 złotych.

Lego Technic McLaren Senna GTR

Lego Technic McLaren Senna GTR
Lego Technic McLaren Senna GTR

W zestawie znajduje się 830 elementów, które po połączeniu utworzą replikę McLarena Senny o wysokości 9 cm, długości – 32 cm i szerokości – 12 cm. Replika posiada wiele cech  wspólnych z jej realną wersją, która powstała na cześć jednego z najlepszych kierowców F1 – Ayrtona Senny. Mianowicie model wyposażony jest w silnik V8 z ruchomymi tłokami oraz drzwi unoszą się do góry. Ponadto na dachu modelu znajduje się pokrętło, które pozwala kierować pojazdem, ponieważ po jego przekręceniu koła pojazdu kręcą się odpowiednio do tego, w którą stronę obróciliśmy pokrętło. Zestaw odpowiedni jest dla dzieci powyżej 10. roku życia.

Zestaw kosztuje ok. 240 złotych.

Lego Technic Batman – Batmobil

Lego Technic Batman - Batmobil
Lego Technic Batman – Batmobil

Zestaw Batmobil jest idealny dla miłośników filmu “Batman”. Składanie kultowego Batmobil przyniesie sporo frajdy zarówno dziecku jak i dorosłemu. Zestaw składa się z 1360 elementów, które spowodują, że po połączeniu ich ze sobą otrzymamy model pojazdu o wysokości ok. 11 cm, długości – 45 cm i szerokości – 17 cm. W modelu znajduje się silnik V8 z ruchomymi tłokami, układ kierowniczy na przednie koła, mechanizm różnicowy na tylne, otwierane drzwi i podnoszona maska. W dodatku do zestawu dołączone są dwa świecące klocki: czerwony i żółty. Pierwszy podświetla przezroczysty silnik z tyłu pojazdu, a drugi maskownicę z przodu. Zestaw Lego Technic Batmobil odpowiedni jest dla dzieci powyżej 10. roku życia.

Z kolei koszt zakupu zestawu wynosi 479,99 złotych.

Lego Technic Dom’s Dodge Charger

Lego Technic Dom’s Dodge Charger
Lego Technic Dom’s Dodge Charger

Zestaw Dom’s Dodge Charger idealny jest dla fanów filmu “Szybcy i wściekli”. Zestaw składa się z 1077 elementów, a po złożeniu otrzymamy model o wysokości ok. 11 cm, długości – 39 cm i szerokości – 16 cm. Projekt powstał we współpracy z wytwórnią Universal Studios i firmą Dodge. Dlatego miłośnicy serii filmowej mogą zapoznać się dokładnie z autem Dominica Toretto, ponieważ zadbano o wszelkie szczegóły, aby model był podobny do auta występującego w filmie, np. w samochodzie znajdują  się butle podtlenku azotu.  Ponadto w zestawie znajduje się silnik V8 z ruchomymi tłokami, zawieszenie z wahaczami, układ kierowniczy i dmuchawę powietrza. Zestaw odpowiedni jest dla dzieci powyżej 10. roku życia.

Natomiast cena zestawu wynosi ok. 570 złotych.

Lego Technic McLaren Formuła 1

Lego Technic McLaren Formuła 1
Lego Technic McLaren Formuła 1

W zestawie znajdziemy 1434 elementów oraz naklejki sponsorów, którzy rzeczywiście znajdują się na bolidzie w tym roku. Bolid powstał w ścisłej współpracy Grupy Lego i firmy McLaren Racing, dzięki czemu po złożeniu otrzymamy mniejszą wersję oryginalnego modelu. Po złożeniu replika będzie miała ok. 13 cm wysokości, 65 cm długości i 27 cm szerokości. Samochód jest wierną kopią prawdziwego bolidu dlatego w zestawie znajdziemy silnik V6 z ruchomymi tłokami, układ kierowniczy, zawieszenie i mechanizm różnicowy. W zestawie znajduje się również broszura w formie albumu, w którym znajdziemy instrukcje budowania oraz informacje o współpracy projektantów LEGO oraz McLaren Racing. Zestaw odpowiedni jest dla osób powyżej 18. roku życia.

Z kolei koszt całego zestawu to 949,99 złotych.

Przeczytaj także: Bolid McLarena z… klocków Lego. Zbudowano go z ponad 200 tys. elementów!

Lego Technic Land Rover Defender

Lego Technic Land Rover Defender
Lego Technic Land Rover Defender

Zestaw składa się z 2573 elementów, z których po zbudowaniu powstanie replika Land Rovera Defendera o wymiarach 22 cm wysokości, 42 cm długości i 20 cm szerokości. Projekt powstał we współpracy z Land Roverem, przez co replika posiada wiele elementów, które posiada również normalnych rozmiarów pojazd, jest to m.in. autentyczne nadwozie z logo Land Rover, oryginalne felgi, zdejmowany bagażnik dachowy ze schowkiem, kufer oraz drabinę. Ponadto w modelu znajduje się: czterobiegowa sekwencyjna skrzynia biegów, napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi, sześciocylindrowy silnik rzędowy i działająca wyciągarka. Zestaw odpowiedni jest dla dzieci powyżej 11. roku życia.

Cena zestawu wynosi ok. 950 złotych.

Lego Technic Bugatti Chiron

Lego Technic Bugatti Chiron
Lego Technic Bugatti Chiron

W skład zestawu wchodzi 3599 elementów oraz naklejki, dzięki którym poznamy więcej szczegółów repliki. Po złożeniu samochód będzie miał ok. 14 cm wysokości, 56 cm długości i 32 cm szerokości, czyli stworzony jest w skali 1:8 w porównaniu do prawdziwego samochodu. Zestaw pozwoli nam szczegółowo obejrzeć silnik W16 z ruchomymi tłokami, 8-biegową skrzynię biegów wyposażoną w ruchome łopatki oraz wnętrze auta. W dodatku po włożeniu do stacyjki specjalnego klucza można zmienić pozycję aktywnego tylnego spojlera. Zestaw odpowiedni jest dla dzieci w wieku powyżej 16. roku życia.

Kosztuje 1700 złotych.

Lego Technic Lamborghini Sian FKP 37

Lego Technic Lamborghini Sian FKP 37
Lego Technic Lamborghini Sian FKP 37

Zestaw składa się z 3696 elementów, które pozwolą zbudować nam kopię Lamborghini Sian w skali 1:8. Po połączeniu wszystkich elementów model będzie miał ok. 13 cm wysokości, 60 cm długości i 25 cm szerokości. Taka  wielkość sprawi, że samochód będzie ślicznie prezentował się na naszej półce. Złożenie modelu pozwoli zajrzeć nam do wnętrza samochodu, zobaczyć silnik V12 oraz 8-stopniową skrzynię biegów. W zestawie otrzymamy kolekcjonerską książeczkę z instrukcjami oraz ilustracje i wywiady z członkami Grupy LEGO i firmy Automobili Lamborghini, którzy pracowali nad tym projektem. Zestaw odpowiedni jest dla osób powyżej 18. roku życia.

Koszt zestawu to 2149,99 złotych.

Lego Technic Ferrari Daytona SP3

Lego Technic Ferrari Daytona SP3
Lego Technic Ferrari Daytona SP3

Zestaw składa się z 3778 klocków, których złożenie zajmie nam kilka wieczorów. Po połączeniu wszystkich klocków otrzymamy model Ferrari o wymiarach ok. 14 cm, 25 cm szerokości i 59 cm długości. Stworzony jest w skali 1:8 w porównaniu do oryginalnego samochodu. Replika pozwoli zaznajomić się nam z układem kierowniczym, 8-biegową sekwencyjną skrzynią z manetką zmiany biegów oraz silnikiem V12, który ma ruchome tłoki. Zestaw przeznaczony jest dla osób powyżej 18. roku życia.

Natomiast cena zestawu wynosi 2149,99 złotych.

Więcej znajdziesz tutaj: Ferrari tylko dla dorosłych. Zestaw Lego Technic obudzi w nich dziecięcą radość

Źródło: lego.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze