Daria Mikólska

Ferrari F40 z klocków Lego. Pierwsza taka pełnowymiarowa replika

Ten niezwykły projekt pochłonął ponad 3,6 tys. godzin pracy inżynierów i projektantów, którzy zużyli na ten cel przeszło 358 tysięcy plastikowych klocków. Oto Ferrari F40 zbudowane z Lego.

Ferrari F40 to jeden z najbardziej kultowych samochodów w historii motoryzacji. Włoski supersamochodów z lat 90. został właśnie doceniony przez firmę Lego. Niesamowity projekt w skali 1:1 pojawi się z w kalifornijskim Legolandzie.

Zobacz: Bolid McLarena z… klocków Lego. Zbudowano go z ponad 200 tys. elementów!

Egzemplarz zbudowany w klocków będzie jedną z atrakcji w nadchodzącym sezonie. Auto na zdjęciach przypomina do złudzenia prawdziwy egzemplarz. Inżynierowie pracujący nad tym projektem poświęcili mnóstwo czasu na zaprojektowanie i zbudowanie tego niezwykłego dzieła. W sumie potrzebowali na to aż 3,6 tys. godzin.

Ferrari F40 z klocków Lego
Ferrari F40 z klocków Lego

Na zbudowanie tego Ferrari F40 wykorzystano aż 358 tys. plastikowych klocków, a cała konstrukcja waży prawie 1,4 tony. To mniej więcej tyle, ile prawdziwy egzemplarz. Z tą różnica, że wersja zbudowana z Lego nie jest wyposażona w silnik czy bak paliwa.

Nie jest to pierwszy supersamochód wykonany z klocków. Firma wcześniej budowała już modele marki Lamborghini, Bugatti czy McLaren. Jednak po raz pierwszy na warsztat producenta plastikowych klocków trafił model Ferrari – w dodatku taki klasyk jak F40.

Ferrari F40 z klocków Lego
Ferrari F40 z klocków Lego

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze