Land Rover Discovery Sport uciągnie pociąg!

Land Rover postanowił zaprezentować możliwości najmniejszego modelu wyposażonego w nowoczesny silnik Ingenium. Discovery Sport potrafi uciągnąć odpowiednik wagowy Boeinga 757.

Pod maską tego Land Rovera Discovery Sport pracuje silnik Ingenium. Jest to dwulitrowy motor wspomagany przez turbosprężarkę. Jego maksymalna moc to 180 KM, a szczytowy moment obrotowy wynosi 430 Nm. Pod taki zestaw podłączono trzy luksusowe wagony kolejowe, których łączna masa to ponad 100 ton, co jest równowartością np. Boeinga 757. Eksperyment z samolotem przeprowadził kilka lat temu Volkswagen, który przy pomocy modelu Touareg z silnikiem V10 TDI ciągnął Boeinga 747.

Discovery Sport pojawił się w pięknym regionie Szwajcarii znajdującym się nad Renem. Wszystko po to żeby przez 10 kilometrów pociągnąć za sobą zestaw wagonów, które są od niego jakieś 60 razy cięższe. Udało się to zrobić seryjnym samochodem, w którym jedyną modyfikacją były koła kolejowe. W poradzeniu sobie z przypiętym ciężarem pomogły takie systemy jak Terrain Response, Tow Assist, Tow Hitch Assist oraz All Terrain Progress Control. Co ciekawe, samochód jest wyposażony w dziewięciostopniowy automat nie posiadający klasycznego reduktora, który z pewnością pomógłby w takiej sytuacji.

Efekt końcowy jest naprawdę imponujący i możemy go zobaczyć na filmie wyprodukowanym przez Land Rovera.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze