Karolina Chojnacka

Lancia Delta powraca! Takiej premiery nikt się nie spodziewał!

Lancia Delta to prawdziwa legenda włoskiej motoryzacji, kojarzona głównie z rajdowymi sukcesami i ostrymi wersjami HF Integrale. Dlatego wieści o powrocie Delty na drogi brzmią wyjątkowo ekscytująco. Nie będzie to jednak powrót, na który wszyscy czekali.

Lancia Delta powróci w 2026 roku jako samochód elektryczny. Tak wynik a z oficjalnej deklaracji szefa marki, Luca Napolitano, wygłoszonej w wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera”.

Każdy chce powrotu Delty, więc nie możemy ignorować jej w naszych planach. Powróci i będzie prawdziwą Deltą, ekscytującym samochodem oraz manifestem technologicznym. I oczywiście będzie elektryczna.

Nie sposób się nie cieszyć z powrotu legendy na drogi, ale z drugiej… większość fanów motoryzacji z pewnością nie widzi Delty z napędem elektrycznym pod maską.

Żyjemy jednak w czasach motoryzacyjnej transformacji. Co więcej, Lancia, będąca dziś marką jednego modelu, za kilka lat będzie oferować kierowcom elektryczny kompakt, mający być następcą miejskiego Ypsilona. będzie przebiegał we współpracy z DS-em i Alfą Romeo, które tak jak Lancia mają być pozycjonowane przez Stellantisa w wyższych segmentach rynku.

Pozostaje nam się tylko cieszyć i czekać na powrót legendarnej marki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze