Ładowanie samochodu szybsze niż tankowanie? Ma to umożliwić nowa technologia

Kolejna instytucja ogłosiła, że pracuje nad bateriami do samochodów elektrycznych, które wyeliminują wszystkie ich wady. Tym razem mowa o akumulatorach, które mają ładować się w 15 sekund!

Dobrze czytacie – nie mówimy o 15 minutach, tylko o 15 sekundach. Stworzenie tej prawdziwie przełomowej technologii, ogłosiła firma Skeleton Technologies, działająca we współpracy z Instytutem Technologicznym w Karlsruhe. Efektem wspólnych wysiłków estońskich i niemieckich inżynierów jest SuperBattery.

Stworzyli nowe baterie – tańsze i 8 razy bardziej wydajne!

Owa superbateria oparta jest na, opatentowanym przez Skeleton Technologies, węglowym tworzywie zwanym „zakrzywionym grafenem”. Pozwala on na nadanie takiej grafenowej baterii właściwości typowych dla ultrakondensatorów. Charakteryzują się one możliwością błyskawicznego magazynowania energii i błyskawicznego jej oddawania, co według twórców SuperBattery ma pozwolić na ładowanie jej w zaledwie 15 sekund. Ma to się odbywać bez wpływu na żywotność akumulatorów, które powinny wytrzymać setki tysięcy cykli ładowania.

Ładowanie samochodu elektrycznego w 15 minut? Już w 2025 roku!

Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwie? Technologia stworzona przez Skaleton Technologies już spotkała się z dużym zainteresowaniem i firma podpisała list intencyjny z jedną z „wiodących firm” produkujących baterie, opiewający na miliard euro, aby wprowadzić SuperBattery na rynek.

Tesla ponownie zrewolucjonizuje auta elektryczne? Wkrótce pokaże „superbaterie”

Wygląda więc na to, że już za kilka lat możemy doczekać się samochodów elektrycznych, które będą ładowały się szybciej, niż trwa obecnie tankowanie spalinowych pojazdów. Znikną także obawy co do żywotności baterii, będące poważnym problemem rynku używanych elektryków. Pozostaje jedynie pytanie co do tego jaką mocą musi dysponować ładowarka, żeby w 15 sekund naładować baterię do pełna. Brak odpowiednio szybkich stacji ładowania może sprawić, że właściciele samochodów wyposażonych w nową, grafenową baterię, nie będą mogli od razu cieszyć się jej wyjątkowymi właściwościami.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

pic na wodę fotomontaż

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze