Karolina Chojnacka

Kto zostanie nowym szefem Bugatti i Lamborghini? Zmiana warty na wysokim szczeblu

Stephan Winkelmann zostanie nowym prezesem i dyrektorem generalnym Automobili Lamborghini. Prezydent Bugatti będzie pełnił w przyszłości podwójną rolę.

Od 1 grudnia 2020 roku prezydent Bugatti, Stephan Winkelmann, obejmie dodatkowo stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Automobili Lamborghini S.p.A.. Prezydent Bugatti będzie zatem pełnił podwójną rolę:

To dla mnie zarówno wielki zaszczyt, jak i przyjemność, ale także wielkie wyzwanie, aby zarządzać tymi dwiema firmami, które są dla mnie wyjątkowe dzięki swoim wyjątkowym samochodom.

Stephan Winkelmann zostanie nowym prezesem i dyrektorem generalnym Automobili Lamborghini

W ciągu ostatnich trzech lat Stephan Winkelmann z powodzeniem zainicjował i prowadził szereg ekscytujących projektów w Bugatti. Nigdy wcześniej Bugatti nie zaprezentował tak wielu różnych i unikalnych projektów w tak krótkim czasie, takich jak Divo1, La Voiture Noire2, Centodieci2, Chiron Pur Sport2, Chiron Super Sport 300 + 2 i Bolide.

Przeczytaj też: Bugatti Bolide – hipersportowy samochód o mocy 1850 KM, stworzony z myślą o zabawie na torze

Lamborghini jest także dobrze znane Winkelmannowi: był prezesem i dyrektorem generalnym Automobili Lamborghini SpA w Sant` Agata Bolognese we Włoszech przez ponad jedenaście lat, aż do 2016 roku. W tym czasie był odpowiedzialny za dokonanie znacznych inwestycji w przyszłość firmy. Pod jego kierownictwem Lamborghini odnotowało niezwykle szybki wzrost: sprzedaż wzrosła ponad dwukrotnie, a przychody ze sprzedaży wzrosły ponad trzykrotnie. Wzrost ten wynikał z sukcesu super sportowych samochodów Lamborghini Aventador i Huracán. Także decyzja o wprowadzeniu bestsellerowego Urusa została podjęta pod kierownictwem Stephana Winkelmanna. Wraz ze swoim zespołem przeprojektował również struktury sprzedaży na przyszłość.

Stephan Winkelmann przejmie obowiązki Stefano Domenicaliego, który zdecydował się opuścić Lamborghini po czterech udanych latach w firmie i zostać nowym prezesem i dyrektorem generalnym Formuły 1.

Przeczytaj też: Stefano Domenicali nowym szefem Formuły 1

Jak wyznał Markus Duesmann, Prezes Zarządu Audi AG:

Stephan Winkelmann w decydujący sposób ukształtował historię Lamborghini. Reprezentuje markę Lamborghini tak, jak tylko nieliczni potrafią i jest właściwą osobą, aby poprowadzić tę wyjątkową markę ku pomyślnej przyszłości .

Stephan Winkelmann z kolei powiedział:

Chciałbym podziękować wszystkim za zaufanie, jakim obdarzają moją pracę, a także mojemu zespołowi za ich wsparcie w przeszłości i w przyszłości. Naprawdę nie mogę się doczekać moich nowych obowiązków. Miałem zaszczyt zarządzać obiema firmami oddzielnie w ostatnich latach i teraz mogę to robić dla obu razem. To jest coś bardzo bliskiego mojemu sercu. Bugatti to najbardziej zaawansowane, potężne, eleganckie i luksusowe hipersportowe samochody na świecie. Lamborghini buduje najbardziej ekskluzywne supersamochody o wyjątkowym designie. Obie firmy wciąż mają tyle kreatywności do zbadania.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze