Ewa Kania

Krzysztof Rutkowski kupił tajemnicze auto. To pierwsza taka limuzyna na świecie

Najbardziej znany polski detektyw słynie między innymi z zamiłowania do wyjątkowych samochodów. Niedawno pochwalił się, że odebrał już tablice rejestracyjne do swojego najnowszego nabytku, a my już wiemy, co to za auto

Krzysztof Rutkowski pochwalił się kupnem nowego samochodu

Najsłynniejszy polski detektyw od lat kupuje drogie i ekskluzywne samochody. Bardzo często są to Mercedesy – Rutkowski jeździł już AMG GT, AMG G 63, GLE Coupe czy GLS-em. Czasami jednak robi wyjątki, na przykład kupując Audi A8 albo… pojazd opancerzony TUR VI/LTO wyprodukowany przez AMZ Kutno.

Tym razem detektyw i celebryta nie zdradził, na jaki model padł jego wybór. Pokazał tylko tablicę rejestracyjną i zapytał swoich fanów, co według nich będzie odbierał. Zagadkę szybko rozwiązała Interia.pl, sprawdzając numery rejestracyjne w bazie UFG.

Jaki samochód kupił Krzysztof Rutkowski?

Okazało się, że detektyw zdecydował się tym razem na BMW serii 7. Nowa odsłona flagowej limuzyny bawarskiej marki z pewnością będzie pasowała do nieco ekscentrycznego celebryty. Mająca prawie 5,4 m długości „siódemka” zwraca uwagę swoim ogromnym, podświetlanym grillem oraz podwójnymi światłami, ale także długą listą bajerów.

Najciekawszymi z nich są elektrycznie otwierane i zamykane drzwi. Można nawet jednocześnie otworzyć i zamknąć wszystkie, co z pewnością zrobi duże wrażenie w niejednej sytuacji. Najbardziej niespotykanym dodatkiem, po raz pierwszy zastosowanym w seryjnym aucie, jest jednak pełnoprawny telewizor rozkładany z sufitu. Ma przekątną 31,3 cala i pozwala na korzystanie ze wszystkich popularnych aplikacji, także podróżujący z tyłu mogą nadrabiać zaległości w swoich ulubionych serialach. Do obsługi telewizora służą dotykowe ekrany w drzwiach.

Jakie BMW serii 7 kupił Krzysztof Rutkowski?

Na to pytanie jak na razie nie znamy odpowiedzi. Baza danych UFG zawiera tylko informacje o marce i modelu, ale nie o wersji. BMW serii 7 dostępne jest z dwoma napędami hybrydowymi plug-in, jednym dieslem oraz jako elektryczne i7:

  • 750e (489 KM) – 620 tys. zł
  • 760e (571 KM) – 710 tys. zł
  • 740d (286 KM) – 525 tys. zł
  • i7 60 (544 KM) – 650 tys. zł

Komentarze:

Docent Furman - 30 marca 2023

Uwaga, znowu ZOMO nadchodzi…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze