KRGT-1 – motocykl od Keanu Reeves`a

Dla Keanu Reeves aktorstwo nie jest jedyną pasją. Od wielu lat znany jest ze swojego zamiłowania do koni mechanicznych. Zarówno tych w jednośladach jak i czterech kółkach. Od teraz jest też producentem jednego z nich.

Wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem, Gardem Hollingerem, Keanu Reeves założył w Kalifornii firmę Arch Motorcycles. Pierwsze pomysły związane z biznesem motoryzacyjnym pojawiły się w jego głowie prawie 10 lat temu, gdy planował ze wspólnikiem mocno przerobić swojego Harleya.

Po kilku latach pomysł wrócił i wraz z kolegą postanowili skupić się na budowie nowej maszyny, która będzie wzbudzać emocje nie tylko wyglądem, ale także stylem jazdy.

W 2014 roku uruchomili firmę, której pierwszym projektem jest motocykl KRGT-1. Ta pokaźna maszyna ma silnik o pojemności 2032 cm3, generujący 120 KM. Za przekazywanie napędu odpowiada sześciobiegowa skrzynia. Takie cacko kosztuje 93 tys. dolarów. 

Motocykle od Keanu Reevesa i jego wspólnika są składane ręcznie z ponad 200 części. Klient może zindywidualizować każdy element, dlatego każda maszyna wychodząca z tego garażu jest unikatowa. Można wybierać między innymi różnych egzotycznych materiałów. Felgi są z włókna węglowego, a szkielet motocykla z aluminium.

Panowie planują produkcję na poziomie 30 egzemplarzy rocznie, żeby zaspokoić zainteresowanie klientów tym projektem. Przy okazji chcą aby był maksymalnie niszowy.

Zobaczcie maszynę od Keanu w ruchu.

 

Najnowsze

„Żebrak” jeżdżący Mustangiem

Niemiecka młodzież ma bardzo dziwne hobby. Pewien młody człowiek parkuje nowego, czerwonego Mustanga przy drodze, a następnie siada na podłodze i zbiera pieniądze.

Kilka dni temu w sieci pojawił się film nagrany przez niemieckiego carspottera, który wzbudził sporo kontrowersji. 

Możemy zobaczyć na nim młodzieńca podjeżdżającego na parking nowym, czerwonym Mustangiem. Po zaparkowaniu samochodu wysiada i udaje się kilka metrów dalej, po czym siada i kładzie na ziemi czapkę, do której zbiera pieniądze.

Po trzech godzinach zbiera daninę z czapki, wsiada z powrotem do samochodu i odjeżdża. Całą sytuację nagrywa „przypadkowy” przechodzień. Nie wiemy, czy cała sytuacja jest jakimś eksperymentem, a może głupim żartem wymyślonym przez niemieckich nastolatków.

Co sądzicie na temat tego wybryku?

https://www.youtube.com/watch?v=AqgHDDoxKEw 

Najnowsze

Mandat za picie kawy za kółkiem

Propozycja nowej ustawy jest już przygotowana. Za picie kawy będzie grozić mandat od 800 do nawet 3,2 tys. zł.

Już niebawem picie kawy w stanie New Jersey może się zakończyć wysokim mandatem. Władze przygotowały zmianę przepisów, która zakłada, że kierowca przyłapany z kubkiem kawy podczas prowadzenia samochodów będzie musiał zapłacić wysoki mandat. 

Amerykańskie władze tłumaczą, że dużą liczbę wypadków powoduje rozproszenie uwagi kierowcy, a picie kawy może właśnie do tego prowadzi. Wyliczono, że codziennie na terenie USA dochodzi do nawet tysiąca poważnych wypadków przez kierowców pijących kawę w czasie jazdy. Dlatego postanowiono raz na zawsze pozbyć sie tego problemu.

Za pierwszy raz zapłaci 400 dolarów (ok. 1520 zł), za drugi 600 (ok. 2280 zł), a trzecie przewinienie tego typu będzie kosztować nawet 800 dolarów (ok. 3040 zł). Jeżeli to nie wystarczy, prawo jazdy zostanie zatrzymane nawet na 90 dni.

A co Wy sądzicie na temat picia kawy podczas jazdy?

Najnowsze

Motocykle H-D jako superbohaterowie

Harley-Davidson stworzył 25 motocykli, których wygląd zainspirowano bohaterami komiksów Marvela. To wszystko z okazji 75. urodzin Kapitana Ameryki. Zobaczcie te niesamowite maszyny!

Wszyscy fani komiksów Marvela bez problemu rozpoznają najważniejszych bohaterów komiksów takich jak choćby Iron Man, Hulk, Spiderman, Thor, Punisher czy inni. Jeden z nich, Kapitan Ameryka, obchodzi w tym roku swoje 75. urodziny. I to właśnie z tej okazji dealerzy marki Harley-Davidson z Nowej Zelandii stworzyli 25 motocykli, które już z daleka rzucają się w oczy.

Każdy z 25. egzemplarzy został przerobiony przez inną ekipę i posiada inicjały wykonawców. Co ciekawe, wszystkie motocykle wyglądają jak z jednej serii. Bazą do stworzenia jubileuszowych edycji były takie modele jak Street 750, Breakout, Iron 883, Street Glide Special, Night Rod Special, Fat bob, Forty Eight czy Road Glide Special.

Maszyny pojawią się już niebawem na imprezie Oz Comic-Con, która odbędzie się 10-11 września w Sydney. Niestety nie będzie można kupić tych motocykli. Jedyną szansą wejścia w ich posiadanie jest udział w internetowym losowaniu.

Najnowsze

BBC żałuje zwolnienia Clarksona?

Saga związana ze zwolnieniem znanego prezentera Top Gear już dawno dobiegła końca. W telewizji pojawiła się nowa seria, a Clarkson na jesieni rusza z nowym programem. Tymczasem jednemu z byłych szefów BBC zebrało się na refleksje.

Wszyscy wiemy dlaczego Clarkson wyleciał z BBC. Wszystko z powodu uderzenia Oisina Tymona przez gwiazdora programu rozdrażnionego brakiem ciepłego posiłku po całym dniu pracy. Takie zachowanie nie zostało zaakceptowane przez szefostwo kanału i gwiazdor musiał się pożegnać z prącą. 

W rozmowie z gazetą The Sunday Times, były szef BBC, Mark Thompson, stwierdził że wyrzucenie Clarksona było dużym błędem. Jego zdaniem jego temperament przewyższa jego talent. Dodał też, że potrafi być postacią wywołująca skrajne emocje, ale jego ostry, transgresywny i nie będący pod kontrolą talent jest czymś, czego BBC nie powinno pozwolić sobie stracić. Tym bardziej, że następne miesiące pokazały, że nie był to dobry ruch, a nowa ekipa nie podołała.

Thompson, który dowodzi The New York Times, nie jest człowiekiem, który zwalniał Clarksona z BBC, a następnie otrzymywał z tego powodu śmiertelne pogróżki. Miał jednak wcześniej do czynienia z wzbudzającym kontrowersje gwiazdorem. Jak choćby w sytuacji, gdy nazwał byłego premiera Wielkiej Brytanii „jednookim idiotą”.

Oczywiście Jeremy Clarkson i spółka nie znikają z wizji. Po tym, jak okazało się, że nowa seria Top Gear to klapa, widzowie czekają na program The Grand Tour na kanale Amazon Prime. Emisja pierwszych odcinków już jesienią.

Najnowsze