Koronawirus atakuje także dzieci – Kia Motors Polska wspiera Instytut Matki i Dziecka

Kia Motors Polska postanowiła pomóc Instytutowi Matki i Dziecka przekazując na walkę z koronawirusem 2700 litrów płynu do dezynfekcji. Środki do dezynfekcji dostarczone do Instytutu zostaną rozdysponowane do poszczególnych Klinik IMiD.

Każdego dnia Instytut opiekuje się dziećmi cierpiącymi na choroby rzadkie, wrodzone wady metaboliczne, choroby nowotworowe, pacjentami po zabiegach chirurgicznych, dziećmi przedwcześnie urodzonymi oraz kobietami w ciąży. To grupa pacjentów, o znacznie obniżonej odporności, która w przypadku zakażenia koronawirusem ma zdecydowanie mniejsze szanse na przeżycie.

Przeczytaj również: Mercedes-Benz przekazuje 100 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla personelu medycznego

„Przekazane przez Kia Motors płyny pozwolą zapewnić większe bezpieczeństwo zarówno małym pacjentom i ich rodzinom, jak też personelowi medycznemu i pracownikom administracji naszego szpitala”- powiedział dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

Ważne: Seat dostarczy nawet do 300 respiratorów dziennie hiszpańskim szpitalom

 „W związku z powstaniem dużego zagrożenia dla zdrowia nas wszystkich stanęliśmy w obliczu trudnej i zupełnie nowej sytuacji. Mamy nadzieję, że darowizna przyczyni się choć trochę do przeciwdziałania rozwojowi epidemii. Apelujemy, aby zostać w domu ale jednocześnie wspierać się” – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze